Araçla harekete geçtikten sonra ilk sert frende gelen tak sesi

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımla günlük işime gidiyorum. İlk harekete geçtikten sonra yavaşlamak üzere yaptığım ilk SERT frende tak diye bir metal sesi geliyor ama bu tek seferlik oluyor takip eden fren kullanımlarında, yavaşlama yada hızlanmada herhangi bir ses olmuyor. Acaba böyle bir durumla karşılaşan oldu mu daha önce? Büyük ihtimal balatalardan kaynaklıdır düşüncesindeyim ama balatalarım ve disklerimde yeni sayılır yaklaşık 5bin km'dir kullanıyorum bu ses olayı bir kaç gündür var.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
test edebilirsiniz geri giderken sert fren yapın sonra tekrar ileri gidip tekrar sert fren yapıp aynı sesi yapıyorsa balatalar yuvasında boşta geziyor olabilir belki kaliper civataları gevşemiştir kontrol ettirmenizde fayda var fren şakaya gelmez

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
test edebilirsiniz geri giderken sert fren yapın sonra tekrar ileri gidip tekrar sert fren yapıp aynı sesi yapıyorsa balatalar yuvasında boşta geziyor olabilir belki kaliper civataları gevşemiştir kontrol ettirmenizde fayda var fren şakaya gelmez

Test ettim dediğiniz gibi ileri harekete geçip ilk frende gelen ses geriye giderken yaptığım ilk frende de geliyor.