Araclarimizin kasko bedelleri ve ödediğimiz ücretler?

Aykut Yakup Gültekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar malum aranızda yeniyim. bugün yıllardır çalıştığım kasko şirketim bana benim araç için 1500 tl fiyat çıkardı. Açıkçası soktayim. Araç kasko bedeli 35000 tl görünüyor. malum 2011 chromline 1.5 105 hp lik bir araç için yıllık siz ne ödüyorsunuz kasko ücreti olarak?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
2011 Kangoo Privilege için 35.000 lira araç bedeli üzerinden 875 liraya kasko yaptırdım...

Aykut Yakup Gültekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç için 1000 tl çıktı sizinkiyle aynı 35000 tl kasko bedeli. 4 senedir yüzde kırk indirimim vardı fakat otomobilden ticariye geçtiğim için indirimleri kabul etmediğini söyledi sigortacım. Açıkçası 700 tl bandında birşey beklerken biraz hayal kırıklığı oldu...

Aykut Yakup Gültekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1060 tl ye yaptırdım kaskoyu. Trafik sigortası ise 300 tl çıktı. Sanki ikiside biraz yüksek gibi ama bakalım artık seneye hayırlısı...

Burak BİLGE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Poliçe arabada kaldığı için kasko bedelini bilemiyorum ancak, imzamdaki araç için her ikisi de güneş sigortadan olmak üzere full kaskoya 855 TL, trafik sigortasına 310 TL ödedim.
Ayrıca yeni kasko düzenlemesine göre sigortacım bir bilgi daha verdi bilmeyen arkadaşlar olursa onlarda bilgilensin paylaşmak istedim. Hasar durumunda sigorta şirketleri onarım için iki seçenek sunuyor ya özel servis, ya da yetkili servis. Eğer siz yine full kasko yaptırıp Allah korusun bir kaza olduğunda hasarınızı sadece özel servislerde yaptırmak isterseniz (onarımda yine orijinal yedek parça kullanılacak) kaskonuz 200-250 TL arası daha düşük fiyata geliyor. yani ben hasarımı özel serviste yaptırmak isteseydim 650 TL civarı bir ücret ödeyecektim. Bunun sebebi de sigorta şirketlerin yetkili servislerin şişirilmiş fiyatlarından kurtulma çabasıymış öğrenmiş oldum.

Ekleme: daha uykum açılmadığından kangoo bölümüne benim cliomun kasko fiyatını yazmışım, kafalar karışmasın :)

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2006 clio 2 kasa 1.2 authentique. Trafik sigortası axa 200 tl yaptırdım mayısta.. Kaskoda yaptıracağım araştırıyorum