Araçlarımızın motoru bitince ne yapacağız :)

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar belki komik gelecek ama ciddi olarak kafaya taktığım bir konu var. Bizim coupe'lerin üretimi durdu sonuçta. Ben şimdi aracıma modifiye yapacağım ama aklımda hep bir soru işareti var. km 200.000'e dayandı. Ben hevesimi alana kadar 250.000 olur. Yarın birgün bu arabayı kimse satın almaz. Neolcak peki? Binmek istesem motor bitecek bana yar olmaz. Satmak istesem yedek parça niyetine mi satacağım. Birdünya masraf yapıp ardından birde değerinin çok altına mı satacağım?
Motorlarımız 400.000 - 500.000 olunca sekman atmayla bilmem neyle adam olmaz diye düşünüyorum. Motorun tamamen yenisini-sıfırını temin edebilecek miyiz? Nasıl olacak bu işler :) Ben arabamı alıp bağrıma basmak istiyorum. Yarınbirgün motor beni üzmeye başlarsa parası neyse verip yenisiyle değiştirmek istiyorum. Ona göre modifiye yapacağım :))hımm

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor Bittiği Zaman Rektifiye Yapılır, Motor'un İsteğe Göre Parçaları Yan Sanayi veya Orjinal Olarak Temin Edilir, Piston - Segman vs. Bunlar Değiştirilir, Bir Kaç İnce İşçilik İle 0 Motora Sahip Olabilirsiniz, Veya Megane Coupe İçin Artık Kalmış'mıdır - Var'mıdır Bilmiyorum Ama Komple Sandık Motor Temin Edilebilir. Segman Attırmak Kısa Süreli Bir Çözümdür Etkilidir Ama Etkisi Kısa Sürer :eyv

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
C.Kaan kardeşimin dediği gibi parçalarını toplattırıp rektifiye ettirmen gerekir ozman istediğin gibi olur

Son düzenleme:

Cliocup172

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla millet bu renolar hakkında cok ılerı gerı yapıyor ama genel olarak motor omur bakımından bence mukemmel
benım 2001 clıo rs vardı sattıgımda yaklasık 210 bın deydı ve gazlanan bı aractı tanıdık bı arkadasa sattık oda kullandı bı 30 40 bın araba 250 bın de gene gıdıyordu gene gıdıyordu sıkıntı yok yanı :)
sorularına gelınce motor bıtme gıbı bı olay yok bence blok kırmadıkca sıkıntı degıl kı bu durumda bıle alırsın cıkmacıdan faturalı olarak ısletırsın ruhsatına olur bıter
motor ıcındekı parcalar pıston kol vs gıbı malzemelerıde ya y.dısından yada servısten herturlu temın edebılırsın takma kafana bukadar sen sev arabanı :)

Onur Gönüllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam biz başka bir şey mi dedik :D

valla millet bu renolar hakkında cok ılerı gerı yapıyor ama genel olarak motor omur bakımından bence mukemmel
benım 2001 clıo rs vardı sattıgımda yaklasık 210 bın deydı ve gazlanan bı aractı tanıdık bı arkadasa sattık oda kullandı bı 30 40 bın araba 250 bın de gene gıdıyordu gene gıdıyordu sıkıntı yok yanı :)
sorularına gelınce motor bıtme gıbı bı olay yok bence blok kırmadıkca sıkıntı degıl kı bu durumda bıle alırsın cıkmacıdan faturalı olarak ısletırsın ruhsatına olur bıter
motor ıcındekı parcalar pıston kol vs gıbı malzemelerıde ya y.dısından yada servısten herturlu temın edebılırsın takma kafana bukadar sen sev arabanı :)

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kafana taktıgın seye bak arkadas.. o gunun populer bi motorunu swaplarsın olur biter.. bugun 75 model bi R12 nin motorunu yedek parcalarla sıfır yapabiliyrlarsa 30 sene sonrada coupenin motoru ayarlanır

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor biter kardeşim, biter. Kimse bitmez diyemez. Bunun çözümü ustadan ustaya değişir.
Yedek parça konusunda hiçbir endişen olmasın gelecek 10 yıl için. Hele segman, piston, piston kolu, subab, gayd, yolluk, segman takımları gibi şeyler zaten her türlü üretiliyor.

Sorun, bir ustanın motor zayıfladığında dengesiz parça değişimiyle başlar.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kafana taktığına değmez. Her türlü parçayı bulursun. Rahat ol. Piyasada adı sanı duyulmadık bir sürü motorlu araç var. Hepsi de yürüyor.

BunyaminKapicioglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zaman ayıran herkese teşekkür ederim. Aracım satılıktı sayenizde vazgeçtim. Hani bir tabir vardırya "o arabayı alırsan karın olur:)" ben de şimdi gönüllü olarak karım yapıyorum arabayı. Artık bende. Allah kaza bela vermesin. Sahibinden.com'da satılıktı. Neye sahip olduğumu bilmeden 11.500 yazdım araca telefonlarımı parçaladılar. arayan arayana. Forumdan bir arkadaş aradı ER plakalı F7R'ı olan. Anlaştık nerdeyse adamla. Şimdi arayıp özür dileyerek satmaktan vazgeçtiğimi söyleyeceğim. Bağışlar inş:)

Onur Gönüllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir kişi daha kazandık:)
Zaman ayıran herkese teşekkür ederim. Aracım satılıktı sayenizde vazgeçtim. Hani bir tabir vardırya "o arabayı alırsan karın olur:)" ben de şimdi gönüllü olarak karım yapıyorum arabayı. Artık bende. Allah kaza bela vermesin. Sahibinden.com'da satılıktı. Neye sahip olduğumu bilmeden 11.500 yazdım araca telefonlarımı parçaladılar. arayan arayana. Forumdan bir arkadaş aradı ER plakalı F7R'ı olan. Anlaştık nerdeyse adamla. Şimdi arayıp özür dileyerek satmaktan vazgeçtiğimi söyleyeceğim. Bağışlar inş:)