araçta gaz yememe ve tekleme..

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kolay gelsin arkadaşlar...
Aracım megane1 2.0 8v aracımda şehir içi ve şehir dışı farketmiyor, vites küçük büyük farketmiyor sürekli gaz yememe ve tekleme yapıyor...gecen sene buji ve kablolarını değiştirdim. 10 ay öncede bobinleri değiştirdim. Acaba sorun nedir motorda bi sıkıntı olabilirmi...Teşekkür ederim..

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobinlerinizi tekrar kontrol ettirmenizde fayda var. Benim başıma birkaç kez geldi. Bobinler takım olarak değişti değişen bobinlerden 1 tanesi 2 hafta sonra garantiden tekrar değişti. Diğeri de 2 ay sonra yine garantiden değişti. Birde egzoza baktırırsanız bazen hiç bakılmayan yerdende sıkıntı çıkabiliyor.

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
egzosta katalizör yok...tıkalı olup olmadığınamı baktırayım ? birde bobinlerin sağlam olup olmadığını nasıl anlarız...

fatih_1453

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar teşekkür ediyorum cevaplar için. sorun bugün çözüldü...ateşleme bobinin biri tamamen yanmış diğeride istenen voltu vermiyormuş...yeni ateşleme bobini aldım (yan sanayi aldım : 60 tl ,orjinali çok pahalı: 170 tl ad. fiyatı) sorun çözüldü artık tekleme yapmıyor. muhtemelen bunlarda sorun çıkaracak ama çıkarana kadar devam....hepinize kolay gelsin...

r9txe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sıkıntı bendede var renault 9 da demekki bizimde aynı değişiklikleri yapmamız gerekiyor

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi