Araçtaki patlama sorunu

Baki seyfi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracim 2000 model tek nokta enjeksiyonlu 1.6 rne alize renault 19 aracımda patlama problemi var bazen araç boguldugunda yada yokuş yukarı kalkışlarda patlama yada patlamadan sonra stop etme problemi var bu problem bujilerle alakalı olabilirmi hangi marka buji kullanmamı önerirsiniz şimdiden teşekkürler

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Ateşleme sorunu olabilir buji kabloları distribütör yada bobin baktırmak lazım

34VR1415

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 larda tek nokta enjeksiyon yoktur. Karbüratörlü yada tam enjeksiyonludur.

06kaandar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracim 2000 model tek nokta enjeksiyonlu 1.6 rne alize renault 19 aracımda patlama problemi var bazen araç boguldugunda yada yokuş yukarı kalkışlarda patlama yada patlamadan sonra stop etme problemi var bu problem bujilerle alakalı olabilirmi hangi marka buji kullanmamı önerirsiniz şimdiden teşekkürler
aracınız muhtemelen tam enjeksiyonlu olan k7 m motora sahiptir eski megane 1 motoru yani... aynı problem bendede mevcuttu ilk ateşleme elden geçecek buji buji kabloları ve ateşleme bobinleri bosch marka buji ve buji kabloları kullanın devam ederse ateşleme bobinlerini deneme yanılma yöntemiyle deneyin yani bobinleriniz sağlamsa değiştirmeyin. aslında patlatma dediğiniz olay araç gaz verdiğiniz halde gitmeyince sizin fazla gaz vermeniz ve yanmayan gazın monifolta vurmasıyla oluşan sestir ateşleme elden geçti ve sorun düzelmedi ise subap ayarı yapılacak aracınız normale dönecektir benim gitmediğim usta kalmamıştı son usta tek seferde subap ayarı dedi ve problemi çözdü sizde inşallah halledersiniz umarım...

Baki seyfi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Simdilik çokta engel teşkil etmiyor ama biraz fazla yakıyor gibi sırf o yüzden bi baktiracagim

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
buji,buji kablosu ve bobin.Bunlara baktırın derım

rftnlsy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buji ve buji kablosu

Kardeşim aynı sorun bende de var
Buji ve buji kablosunu degiştir meli sin sık sık ama kesin çözüm sıralı sistem gaz taktırmak 1.6 rne 98 model bendeki.

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

slm

Aynı sorun ve aynı motor tipi bende de yıllardan beri var. ve bu patlatma sorunu ilede kullanıyorum.

fakat benim patlatma yaptıgı zaman gaza yüklenip ve bastığım esnada değilde ayağımı gazdan çekince egsozu dinlediğinizde but but but.... diye hafif sesin geldiğii duyulabilen bir sestir.

uzun zamandır böyle kullanıyorum. aracımı 2008 de almıştım. hala böyle devam ediyorum.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu

YUWERTYUS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynısı bende oldu. Ateşleme bobini-buji kabloları ve bujileri aynı anda değiştir.