Araçtan pat pat pat diye ses gelmesi

zalim24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
susturucudan gelio arkadaşım aynısı bizim aracta da var lpg de gidenden yapıo benzinde yapmyo götürdük gösterdik pek abartılacak bi durum değil sadece biraz fazla yakar dediler ama bizim ki gayet normal yakıyo

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buji ve buji kablolarını değiştirin...
Bujileriniz lpg uyumlu bujiler olsun .
Avans ayarı yaptırın ve hemen sonra LPG ayarı yaptırın .

Halen düzeltemiyorsanız bobine ve gene düzelmesse silindir kapak ve contasına baktırın .

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
susturucudan gelio arkadaşım aynısı bizim aracta da var lpg de gidenden yapıo benzinde yapmyo götürdük gösterdik pek abartılacak bi durum değil sadece biraz fazla yakar dediler ama bizim ki gayet normal yakıyo

slm arkadaşım

sizinde belirtiğiniz gibi susturucudan çıktı.

aracın altına girip baktım ve ilk susturucunun çok az çatladığını gördüm.
oradan yapıyormuş

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederİm.

KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİM

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorununuz Çözülmüş Neyse'ki Ama Millet o Patlama Sesini Yapmak İçin Kit Taktırıyor Ellemeyin Kalsın 12 3

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobin-BUJiler Ve Buji Kabloları..... atesleme duzgun değil mantıken dusunurseniz atesleme pistonun bi kac kez gidip gelmesiyle olmuyor yakıt birikiyor aniden atesleme oluncada normalden 4-5 kat daha fazla yakıt aynı anda yandıgı icin ses yapıyor. YAni sorun atesleme sistemi :eyv

urall

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bobin-BUJiler Ve Buji Kabloları..... atesleme duzgun değil mantıken dusunurseniz atesleme pistonun bi kac kez gidip gelmesiyle olmuyor yakıt birikiyor aniden atesleme oluncada normalden 4-5 kat daha fazla yakıt aynı anda yandıgı icin ses yapıyor. YAni sorun atesleme sistemi :eyv

slm arkadaşım.

yazdıklarınızda mantıken doğru.

fakat bu patlamalar öyle dışarıdan duyulacak kadar şiddetli değil.

egsoz patırtısı şeklinde, dinlediğimde aracın içinden zor duyuyorum. öyle silah patlatması gibi değil yani.

yazdıklarınız bunlar içinde geçerli kalırsa . birde buji ve buji kablolarını değiştireceğim.

ama şu soruda kafama takılmıyor değil; bujilerden falan olsa , aracın birazda egsozdan duman atması olayı olacak. yakıt tam yanamadığı için bunu yapmasıda gerekir. ama öyle durumumda yok. o yüzden şimdilik egsozun çatlaklığına takıldım.

ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim

KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİM.

AlperB.

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bujilerden kaynaklanır lpg de varsa düzgün bir ayar gerktiriyor

zalim24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşım

sizinde belirtiğiniz gibi susturucudan çıktı.

aracın altına girip baktım ve ilk susturucunun çok az çatladığını gördüm.
oradan yapıyormuş

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederİm.

KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİM

doğruymuş yani sorun neyse bulduysan sıkntı yok o zmn :)

memoli58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende yeni istanbuldan reno 19 1.4 benzinli araç aldım, ist.da sıkıntısız 1 gün kullandım ve yola çıkarak sivasa geldim, yol boyunca hiç sorun yaşamadım, elmadağı 5. viteste çıktım okadar seri geldi araç. memlekete geldikten sonra aracı çalıştırdım ve egzosta pat pat pat ses çıkmaya başladı, önce önemsemedim sonra çoğalıca egzoscuya gittim, bana motorcuya gitmemi söyledi bu patırtı egzosla alakalı değil dedi. Motorcuya gittim sibop ayarı lazım dedi ve bujiler değişecek dedi. Bıraktım arabayı sibop ayarı yapıldı, bujiler değişti, sonra arabayı çalıştırdık ses yine aynı hatta dahada arttı. Ve ustanın dediği; 3 numaralı buji çok sıkı kaldığından ayar yemiyor, alt kapağından açılması lazım ve baya masraflı olacak dedi, sizce başka bir motorcuya veya egzoscuya gitmelimiyim. Şİmdiden teşekkürler, iyi formlar..