Arıza uyarısı konusunda Clio 4 üm combo yaptı :(

toprak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direksiyonun soş altındaki kutuda esc ve abs sigortaları var osigortalar yerinden çıkmış olabiliyor temassızlıkla bu arızayı veriyor,arkadaş bu kış uludağa çıkarken asr devri düşürünce yolda kalmış araç stop ediyor çok patinajda ne kadar gaz verirse versin oda sigortadan asr sigortasını söküyor ekranda bu uyarı çıkıyor ama araç patinajla yokuşu çıkıyor sonra sigortayı takınca yine uyarı gitmiyor oda akünün eksi kutpunu söküp takıyor uyarı gidiyor...geçenlerdede sigorta biraz yerinddn oynadığından olmuştu...neyazikki asr devre dışı bırakma tuşu yok..birde asr esc abs ayrı sigortalar ama hepsinde aynı arıza lambsları yanıyor

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracimin yillik hakimini yaptirdiktan sonra bende de bu olay meydana geldi. Sabah servise gittim bilgisayara baglayip Ariza lambalarini söndürdüler. Nedenini sorduğumda ara sira boyle yapar sıkıntılı bir durumun olmaz dediler. O günden sonra hic bi isim yanmadi. Simdi killandim ama acaba gösterge isiklarini mi söktüler :D

CptPrice

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracimin yillik hakimini yaptirdiktan sonra bende de bu olay meydana geldi. Sabah servise gittim bilgisayara baglayip Ariza lambalarini söndürdüler. Nedenini sorduğumda ara sira boyle yapar sıkıntılı bir durumun olmaz dediler. O günden sonra hic bi isim yanmadi. Simdi killandim ama acaba gösterge isiklarini mi söktüler :D
Boşa yanmasın gözünüzü alır bu deyip ledleri patlatmışlardır :D:D:D:D:D

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı durum benim de başıma geldi, aracın yıllık bakımını yeni yaptırdığım ve balataları değiştirdiğim için pek endişelenmedim.

Aracın verdiği uyarılar;
"Fren sistemini kontrol ettirin
Esc sistemini kontrol ettirin ve
Yokuş kalkış sistemini, kontrol ettirin"
şeklindeydi.

Usta'ya götürdüğümde önce lastikleri değiştirip değiştirmediğimi sordu, standart ölçüden daha büyük lastikler takınca bu hatalar olabiliyormuş.(Herhangi bir değişiklik yapamamıştım) Daha sonra fren müşürü soketinin gevşemiş olduğunu keşfettik sorunu giderip bilgisayardan arıza uyarılarını söndürdü.
Şu an sıkıntısız bir şekilde kullanmaya devam ediyorum.