arızaa..yardım

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorunu çözdük çok şükür..sorun kalem bobinlerden kaynaklanıyormuş..3 tanesi miyadını doldurmuş.bizde değiştirmişken hepsini birden değiştirdik hiçbir sorun kalmadı. arabanın çalışması bile değişti maşallah..4 adet valeo marka kalem bobin aldım toplamda 300 liraya maloldu..allah daha beterinden saklasın..

daha öncede söylediğim gibi hastalık bunlarda.allahtan aracın manuel benim eski meggy gibi otm olsaydı şanzumanı devreden çıkarıyo motosiklet gibi gidio araba okumuyo şanzumanı . o şekilde istanbuldan stop start yaparak geldim izmite..
neyse geçmiş olsun..

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tayfun emice senin bu araçla başın belada arıza veriyor ha bire geçmiş olsun umarım en kısa zamanda çözersin dizel olsa yazacaklarım olurdu ancak araç benzinli olunca pek bişey diyemedim :)

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Geçen benimde basima geldi. Sadece gazda yapiyordu. 20 30 km benzinle kullandim kendiliginden dizeldi.

anlkbck

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun Anıl sende 300 lük oldun :D Allah daha beterinden korusun.

ya sorma kardeşim..göz var kesin. hava güzeldi çıkıp birkaç tur atayım dedim açtım sunroofu taktım güneş gözlüklerimi çaktım american park sis farları yolda gelen geçen baktı 10 dk sonra bu hale geldik. arabada 2 nazar boncuğu var ama yetmedi :D

Geçmiş olsun kardeşim. Allah beterinden korusun.

amin abi daha beteri olmadı ya buna şükür..

eyw hocam. :eyv

daha öncede söylediğim gibi hastalık bunlarda.allahtan aracın manuel benim eski meggy gibi otm olsaydı şanzumanı devreden çıkarıyo motosiklet gibi gidio araba okumuyo şanzumanı . o şekilde istanbuldan stop start yaparak geldim izmite..
neyse geçmiş olsun..

aynen hocam mahallede eski bi megane 2 kullanıcısı var kaputu açık gördüğü gibi bobinler mi dedi :D adam direk teşisi koyunca bişey diyemedim

Tayfun emice senin bu araçla başın belada arıza veriyor ha bire geçmiş olsun umarım en kısa zamanda çözersin dizel olsa yazacaklarım olurdu ancak araç benzinli olunca pek bişey diyemedim :)

aslında hiç arıza vermedi şimdiye kadar çok şükür bi bu oldu oda nazar boncuğu olsun :)

Geçen benimde basima geldi. Sadece gazda yapiyordu. 20 30 km benzinle kullandim kendiliginden dizeldi.

senin bobinlerin daha gideri varmış hocam..benimkiler çalışmaktan istifa etti hatta direk emekli oldu :D mecbur gençleştirmeye gittik

golge71gs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araçta 2005 dynamik. Benzin/LPG hemen hemen aynı sorun vardı. Bende lpg den sanmıştım ilk başta. 2. viteste falan vites değişip gaza bastıgımda yekinip duruyodu ve gitmiyordu araba. Götürdüm ustama baktı önce buji değiştirdi bi tanesini düzelince komple bujileri değiştirdm düzeldi 35 tl ye aldım bujileri. Benım bobinlerde gidecek diye korkmaya başladm sen böyle deyince :) Geçmiş olsun sanada

gunsu

Mehmet ÖLMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım bu motor arıza lambasıdır arıza bir arıza bilgisayarına bağlatıp arızanın ne olduğunu tespit ettirin kolay bulurlar halledilir.