Arka cam sileceği sorunu

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu kronik bı sorun benim de 2013 vardi Serviste garanti kapsamında değiştirdiler arka silecek kolundan kaynaklanıyor

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sizin sorun da bir çalışıp bir çalışmaması mıydı yoksa hiç çalışmaması mıydı?

fatihg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kış gelip yağışlarla karşılaşınca tekrar farkettim, :) silecekleri çalıştırıp kapatsanız bile kısa süre içinde geri vitese takarsam arka silecek çalışıyor bende. bu süreyi bilmiyorum tabi ne kadardır.
bunun haricinde silecekler aktifse geri vitese takınca zaten çalışıyor her türlü, bunda sorunum yok.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
kış gelip yağışlarla karşılaşınca tekrar farkettim, :) silecekleri çalıştırıp kapatsanız bile kısa süre içinde geri vitese takarsam arka silecek çalışıyor bende. bu süreyi bilmiyorum tabi ne kadardır.
bunun haricinde silecekler aktifse geri vitese takınca zaten çalışıyor her türlü, bunda sorunum yok.
Ön silecegi kapatınca geri viteste arka silecek çalışmayacak . Bir deneyip buraya yazarmisiniz?

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar en son benim arkadaşın elektrikçi dükkanında mot0ru söktük. içini temizleyip yağladık. sorun şimdilik düzeldi. ancak çok değişik bir bağlantı kullanmışlar. sökerken bir kulağını kırdık. Serviste de motoru değiştiriyorlar direk bildiğim kadarıyla. eğer garantisi bittiyse bilen birine bir söküp temizlettirin derim.

digiogi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar en son benim arkadaşın elektrikçi dükkanında mot0ru söktük. içini temizleyip yağladık. sorun şimdilik düzeldi. ancak çok değişik bir bağlantı kullanmışlar. sökerken bir kulağını kırdık. Serviste de motoru değiştiriyorlar direk bildiğim kadarıyla. eğer garantisi bittiyse bilen birine bir söküp temizlettirin derim.

Hocam motor sanırım böyle bir şey. Bunun hangi kısmını yağlamak gerekiyor? Ya da çektiğin fotolar varsa çok makbule geçer.

-captur-sandero-arka-cam-silecek-motoru-287105483r.jpg

ugir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benım arka sılecek gerı vıtese takınca kendılıgınden calısıyor normal mı?pardon arkadasımızın bırı cevabı yazmıs zaten yukarıda :)

fatihg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ön silecegi kapatınca geri viteste arka silecek çalışmayacak . Bir deneyip buraya yazarmisiniz?

sorun da burdaydı zaten :) eski clio3 ümde dediğiniz gibiydi tam olarak, ama clio4 te silecekleri çalıştırıp kapattıktan bir süre sonra da geri vitese taktığımda arka silecek çalışıyordu.
mesajı yeni gördüm ama şu an deneyemiyorum sattım aracı :D