Arka görüş kamerasi bagaj açık uyarısı

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 ay önce clio 4 ikon makyajlı kasa dizel araç aldım. Alır almaz bayiden geri görüş kamerası taktırdım. yaklaşık 3 ay iyi çalıştı ancak yaklaşık 2 ay önce araç ekranında herhangi bir uyarı olmamasına rağmen rnav ekranında geri vitese taktığımda Bagaj açık uyarısı vermekte. serviste önce arka bagaj kapısı ayarlandı olmadı . yeniden sistemsel arka görüş kamarası silinerek tekrar tanıtıldı. 15 gün iyidi. Tekrar aynı hatayı vermeye başladı. Bagaj kapağını açıp örttüğüm de yapmıyor. araç stop ettiğinde ve belli bir süre dinlenip tekrar çalıştırdığımda o yazı çıkıyor. servis geri görüş kamerasının üreticisine bir türlü ulaşamadı.sinir bozucu bir durum.Hatta Konyadaki servis ya böyle kullanacan yada söktürecen der gibi bir ifade kullandılar .Lütfen yardım edermisiniz.

geridekacvar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R-Nav sürümünü güncellemeyi denediniz mi?
Ayrıca istiyorsan böyle istemiyorsan güle güle gibi bir yaklaşım sergilemeleri son derece yanlış. Mais'e isminizle beraber şikayette bulunacağım derseniz eminim daha başka bir çözüm arayışına gireceklerdir.

OnurGt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de ayni problem var.
Bu arada rnav in surumunu guncellememizde bir arti varmidir ?

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rnav sürümü makyajlı kasalarda en son sürüm olduğu için onuda denediler olmadı.

geridekacvar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault Mais'in şikayet hattıyla iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Siz sonuçta para verip yaptırıyorsunuz bu özellikleri. R nav ın sürümünü yükseltmenin bir faydası yok diye biliyorum sadece harita için veya arayüz değişiyor. Bu arada geri görüş kamerası taktırırken arabaya ekstra bir sürüm yüklediler mi? Ben makyajsız clio 4 kullanırken geri görüş kamerası için 'Menavrus' diye bir program yüklenmişti aracıma fakat herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım.

utkukk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı problem bende de mevcut. Servis ile görüştüm getir bakalım dedi ama henüz zaman bulamadım.

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bügün servise gittim. kamera bağlantıları kontrol edildi.olmadı proplem yok dediler, tekrar cumartesi görüşmek üzere ayrıldım.Demekki araçlarımız lombarjini,ferrari, olsaymış vay halimize. 2 aydır renault bağaj açık yazısını halledemedi.telefon açıpta merkezden uzman istemiyorlar. Ancak tüketiciye olmassa geri görüş kamerasını iptal edelim diye cevap veriyorlar.

Eirkl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bugün götürdüm aracımı bagaj kilidi değişecek dediler garantiden değiştircekler

youizahoe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de ayni problem var.
Bu arada rnav in surumunu guncellememizde bir arti varmidir ?

Aynı problem bende de mevcut. Servis ile görüştüm getir bakalım dedi ama henüz zaman bulamadım.

Arkadaşlar siz de mi geri görüş kamerasını, aracı satın aldıktan sonra taktırdınız?
Ben ek paket olarak almıştım, fabrika çıkışlı ve logonun içinde geliyor; 2 ay oldu henüz bir problemle karşılaşmadım.
Acaba sorun bu noktada mı diye düşündüğüm için size soruyorum.

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar siz de mi geri görüş kamerasını, aracı satın aldıktan sonra taktırdınız?
Ben ek paket olarak almıştım, fabrika çıkışlı ve logonun içinde geliyor; 2 ay oldu henüz bir problemle karşılaşmadım.
Acaba sorun bu noktada mı diye düşündüğüm için size soruyorum.

Arkadaşlar proplemi çözdük.Uzun ugraşlar sonucu .Bizim clio 4 lerde Arka bagaj kapagı takozu düz ve ayarsız olanlardan.Takozu megan ve talismanlarda bulunan ayarlı takozdan serviste (dışardan çiftini 10 tl ye aldım. serviste çifti 150 tl dediler.)taktırarak arka kapının ayarını hassas şekilde yaptırdım.Şukur bir daha o arıza yazısını yazmadı.Bu aklı bana Bursaya gittiğimde sagolsun serviste bir arkadaş söyledi.Konyaya dönünce takozu değiştirdim.Servistekiler inanamadı.Renault cliolara yeni makyajlı kasa olmasına rağmen dandik bir takoz takmış.Böylelikle uzun serüvenli macera dolu günlerden geçerek Bagaj açık yazısından kurtuldum.Benim anlamadığım Reno maisden nedir bu clioların çektiği. 2014 1.2 cliomda Emniyet kemerlerine demir toka tutucu bant takmadığından kapı içi plastiği perişan etmişti. Uzun uğraşlar sonucu yeni makyajlı cliolarda dikkat ederseniz Emniyet kemerini kıvrım yaparak dikmişler.