Arka kapı hoparlörleri YARDIMMM !!

emirekici

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megyy nin araka kapılarına hoparlör taktırmak istiyorum yer varmı kablo esisatı varmı yardımcı olursanız çok sevinirim megane 2006 II 1.5 dci dynmique

emirekici

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yardımcı olacak kimse yok anlaşılan

berkay43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önceden bizdede megane 2 vardı hoparlor takmak için kapının döşemesini söktük tesisatı çekikti.:)

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka kapı döşemesini sökmeniz yeterli oluyor beceriniz varsa kendiniz yapın derim . Bi arkadaşım clio 3 aracının arka kapısına taktırdı kolonlar kendinden adam döşemeleri söktü kolonları taktı topladı temiz 30 kağıt yarım saatlik iş için :)

emirekici

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
saolun yarın ilk işim kapı kartonlarını sökmek :)

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 dyn. modellerinde arka kapılarda kolon tesisatı var fakat kolon yok bu da Renault'un ayıbı tamamen malzemeden çalmak diyebiliriz ben kendim taktım parcacıya gittim orjinal kolon siparişi verdim ertesi gün geldi kapı pandizotunu söktüm hoparlörü vidalayıp soketini taktım o kadar servis bu iş için 300 tl istedi benden yalnız şöyle bişi var eliniz yatkın deilse kapı pandizotunu hiç sökmeyin bi elektrikciye söktürün geri takamazsınız yanlış taktığınız taktirde bozuk yollarda ses yapar yağmurlu havalarda içeri su alır sökerken perde makarasına da dikkat edin

emirekici

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım saol bi sıkıntı olursa yarın yine yazarım ve 13 cm hoparlör sığar sanırım ? ve ön kapı orjinalleri kaç santim di onu da ögrenirsem 4 tane yeni alayım almışken.

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön ve arka kapı 13 cm ön kapıya mıknatısı büyük hoparlör alırsanız sığmıyor arka yağmurluğu kesiyorlar buda hoparlörün ıslanmasına ve kapı cebinne su dolmasına neden oluyor Renault parcacılarına giderken orj. kolon temin edebilirsiniz

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arka kapılarda tesisatı hazır

kapı döşemelerini sökmek büyük çaba istiyor çok sıkı bir şekilde montajlanmış biraz işçilik ve titizlik istiyor

Hopörlör olarak bende çıkmacılardan orjinal hopörlörünü aldım adet fiyatı 25 tl yetkili servislerde şu an 125 tl civarında.

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yedek parcacıdan çiftini 60 tl aldım kendim taktım arka kapı pandizotlarını sökmek gercekten beceri istiyor sökmeye sökülüyorda esas takması çok sıkıntı