Arka Park Sensörü

cyenigun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2013 captur 1,2 icon sahibiyim. Fizik kanunları gereği ve 3 yaşına basmış olması nedeni ile aküsü bitti. Takviye ile çalıştırdık ve 500 Tl diyen renault servisi yerine 150 Tl ye ustamdan akü aldım. Buraya kadar hoş ancak bu akşam fark ettim ki arka park sensörleri çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözeriz? Bu arada akü değişmesi sebebi ile aracın teybi kilitlendi renault call centerden aldığım şifre ile açtım ancak gerek navigasyon yer imlerim gerekse grubumuzdaki yayınlar aracılığı ile edindiğim ve araç ekranınan video vs.. seyretmesine yarayan ve usb üzerinden çalışan uygulamalar silinmedi.
Not:Aracın muayenesi geldi ve muayeneye gidecek olan arkadaşlar Samandıra ya gitmeyecekler ise saca çakılı olan şase nosunu benim gibi ararlar. Renault call center i aramayın onlar da bilmiyor. Muayeneyi yapan arkadaşla beraber aradık ve şase No stepnenin altında çıktı. :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muayeneniz hayırlı olsun. Şase noyu gerçekten iyi gizlemişler.;)

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2013 captur 1,2 icon sahibiyim. Fizik kanunları gereği ve 3 yaşına basmış olması nedeni ile aküsü bitti. Takviye ile çalıştırdık ve 500 Tl diyen renault servisi yerine 150 Tl ye ustamdan akü aldım. Buraya kadar hoş ancak bu akşam fark ettim ki arka park sensörleri çalışmıyor. Bu sorunu nasıl çözeriz? Bu arada akü değişmesi sebebi ile aracın teybi kilitlendi renault call centerden aldığım şifre ile açtım ancak gerek navigasyon yer imlerim gerekse grubumuzdaki yayınlar aracılığı ile edindiğim ve araç ekranınan video vs.. seyretmesine yarayan ve usb üzerinden çalışan uygulamalar silinmedi.
Not:Aracın muayenesi geldi ve muayeneye gidecek olan arkadaşlar Samandıra ya gitmeyecekler ise saca çakılı olan şase nosunu benim gibi ararlar. Renault call center i aramayın onlar da bilmiyor. Muayeneyi yapan arkadaşla beraber aradık ve şase No stepnenin altında çıktı. :)
Aracta start&stop özelliği var mi???egerki varsa, start&stop ozelligi olan aku takmaniz lazım, 150 tl lik bir aku takti ise, duz bir aku takmistir, ??? Kullanim kulavuzunda sasi numaralarin nerede oldugu yaziyordu. Cagri merkezindekilere sokakta captur hangisi dite sorsaniz bilemez bence :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sempati1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam oncelikle gecmis olsun hic bir aku 3. Yilinda cat diye bitmez onun arizalarini onceden gostermistir mesela marş hemen almaz felan o durumdayken mudahale etseydiniz bu sikintilari yasamazdiniz

cyenigun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküyü servise gösterdiğimde "Değişime gerek yok aracı bırakın şarj edelim" dediler. Şarj ettirmedim ancak akünün şarj tutmadığını anladık. 1/2 saat çalıştı ve şarj tutmadı. Araçta start stop yok. Zaten üzerindeki akü 70 a idi takılan akü 72 amper. Aracın marş anahtarı yok butlonla çalışıyor ama araç durduğunda stop etmiyor. (Bu arada eski görüşlerim yine haklı çıktı. Araba dediğin manuel şanzumanlı olacak. Akü boşalır ise at 2 ye vurdur :)

yyildirayy

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
3 yılda akünün bitmesi biraz tuhaf gibi geldi bana