Arka rezistanslı cam

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba aracımın arka rezistansları çalışmıyor cam filminden kaynaklı sökümünde onlarda söküldü.
Daha önceden değiştiren varmı bildiğim kadarı ile tamiri olmuyor fiyat vs hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiç değiştirmedim bu zamana kadar. Ama benimde bildiğim kadarıyla tamiri vs söz konusu değil. Rezistanslı cam takılıyormuş. Aracımdaki cam filmlerini sökerken arka cam filmini sökmemem söyledi, rezistansa zarar verebilirmiş ve cam değişmesi gerekiyormuş. Bende sökmedim öyle kaldı. Milletin yalancısıyım [emoji23]

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok doğru diyorsun sökülüyor benimkilerde çalışmayanlar vardı filmide söktüm işte bakalım şimdi araştırıyorum cam fiyatlarını :)

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamiri oluyor eğer kopukluk çok fazla ve uzun değilse.gümüş iletken boya var internette.kopuk yerleri tespit edip onla tamir ediliyor .kendi aracıma yaptim en az 10 tane kopukluk tamir ettim.kopukların çoğu kılcal şekilde büyüteçle görünüyor anca.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustam çok sağolasın görmüştüm bunu ama benimkiler bildiğin baya büyük :)

Bu boyayla komple rezistansı boyayan bile vardı büyük olsa da işe yarıyor ama ince işçilik istiyor.renk tonu farklı olduğundan büyük de fark edilebilir.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamiri oluyor eğer kopukluk çok fazla ve uzun değilse.gümüş iletken boya var internette.kopuk yerleri tespit edip onla tamir ediliyor .kendi aracıma yaptim en az 10 tane kopukluk tamir ettim.kopukların çoğu kılcal şekilde büyüteçle görünüyor anca.
Bunu ilk defa duydum. Ama aslına bakarsanız öyle ince işçilik yapmak çok zaman olabilir. Cam parasıda tuzluysa ki öyledir denenbilir [emoji4]

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Camı güzel temizleyip bagajı açın güneşe doğru,tek tek tellere bakın kopuk yer ışık geçirip belli oluyor oranın alt veya üst kısmına boyamak üzere asetat veya keçeli kalemle işaretleyin.kağıt bantla maskeleme yapıp boyayabilirsiniz. Ben maskeleme yapmadım,en ince fırçayla boyadım.kuruyunca cama taşan kısımları kredi kartıyla kolayca kazıyıp düzleştirdim.

RoBoCoP

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son düzenleme: