Arka Sol Park Lambası Yanmıyor

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yanlış hatırlamıyorsam direksiyon yükseklik ayar kolunun yanındaki sigorta tablosundaydı parklar.

f8a862ff7955ae89522a123b024824d4.jpg
Çok teşekkür ederim. Hiç dikkat etmemiştim. Ozaman işim kolay

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir araştırma yaptım sizden sonra ancak kısa farların sigortası direksiyon altında değilmiş galiba... Kaputun içerisindeymiş. Onlara ulaşmak içinde aküyü sökmek gerekiyormuş... Çokta anlamam o işlerden. Bana yine sanayi yolları gözüktü anlaşılan [emoji4]

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet kaputun altındaki sigorta kutusundaymış. Youtubeda video yayınlamışlar, videoyu izlediğim kadarıyla değiştirilebilecek bir yerde. Bazı forumlarda komple sigorta kutusunu sökmek için skü falan söküyorlardı. Bence buna gerek yok. Ellerimde küçük olduğu için kolayca ulaşabilirim sigortaya. [emoji4] benim değiştireceğim sigorta 7B. linki aşağıya koyuyorum. İhtiyacı olan arkadaşa yardımcı olabilir. Bende yarın deneyip sonucu buradan paylaşırım. Ayrıca videoda adam akü falan sökmeden komple sigorta panelini alıyor. Bu konuyu veya bu videoyu ilgili yere sabitleyebilirlerse sigorta konusunda diğerlerine yardımcı olabilir belki...
https://youtu.be/yq-Ui69C7y4

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımın park lambası sorununu çözdüm. @RedFox kardeşime teşekkür ederim desteği için. Birde video çektim. Belki fayfası olur ama boyutu çok yüksek yükleyemedim. Küçültüp tekrar yüklerim.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Aracımın park lambası sorununu çözdüm. @RedFox kardeşime teşekkür ederim desteği için. Birde video çektim. Belki fayfası olur ama boyutu çok yüksek yükleyemedim. Küçültüp tekrar yüklerim.

Sorunu çözdüğüne sevindim. Kaput içerisindeki sigorta kutusunun kapağını yıldız alyan ile vidasını söküp açabilirsin. Mesajlarını biraz geç gördüm kusura bakma.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorunu çözdüğüne sevindim. Kaput içerisindeki sigorta kutusunun kapağını yıldız alyan ile vidasını söküp açabilirsin. Mesajlarını biraz geç gördüm kusura bakma.
Hallettim teşekkür ederim.

mkarakusum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aynı problem bendede var. sağ tarafın hem ön hemde arka parklar yanmıyor. ama elektrikçiye götürdüm atık sigorta bulamadı. 2014 clio icon aracım ilk aldığımdan bu yana yanıyordu. Daha 2 gündür farkettim yanmadığını. Elektrikçi bunun beyinden kaynaklandığını servise gitmem gerektiğini söyledi. İnşallah önemli bir durum değildir. Çözüm bulan varsa lütfen yazsın. Bir de kesin olarak hangi sigorta olduğunu bilen varsa yazsın. Ben yinede değiştireyim. keşke sigortalarını değiştirtseydim yinede.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aynı problem bendede var. sağ tarafın hem ön hemde arka parklar yanmıyor. ama elektrikçiye götürdüm atık sigorta bulamadı. 2014 clio icon aracım ilk aldığımdan bu yana yanıyordu. Daha 2 gündür farkettim yanmadığını. Elektrikçi bunun beyinden kaynaklandığını servise gitmem gerektiğini söyledi. İnşallah önemli bir durum değildir. Çözüm bulan varsa lütfen yazsın. Bir de kesin olarak hangi sigorta olduğunu bilen varsa yazsın. Ben yinede değiştireyim. keşke sigortalarını değiştirtseydim yinede.
Benim aracım megane2 aynıdır diye düşünüyorum. Arka parkların sigortası kaput içinde akünün yanında siyah bir kapakla muhafaza ediliyor şemasını paylaşmıştım yukarıda