Arka Süspansiyon Bağımsız mı ?

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar 1.2 clio joy modelinin siparişini verdim kafama takılan bir soru var araştırdım ama bulamadım sizlere sormak istedim.

Aracın arka ve ön süspansiyon tipi nedir ön taraf bağımsız diye biliyorum ama arka ?

Yardımcı olursanız sevinirim ayrıca arka frenlerde kampanamı var yoksa disk mi ?

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Frenler disktir ancak süspansiyon hakkında bilgim yok

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Genellikle macpherson süspansiyon sistemi artık kullanıyor ama sistemi kopyalayarak Renault artık telif hakkı vermemek için kendisi bu sistemde süspanyion kullanıyor. Unutmayın arka taraf makas yeni nesil araçlarda olmaz.

panayır

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4te arkalar kampanadır.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bağımsız süspansiyon demek aracın süspansiyonu sol ile sağ taraftan etkilenmeksizin birbirlerine hiç bağlı olmadan hareket etmesi demektir, ne yazıkki aracımız bağımsız süspansiyon değildir keşkede olsaydı :(

fakat araçlarımızıda yerden yere vurmamak lazım kalkıp akslı yada makaslı sistem olarak değerlendirilmezde, bunun İngilizce adı semi independant suspension'dır yani yarı bağımsız süspansiyondur özetle ne kötü ne iyi tam ortada bir süspansiyon kabiliyetine sahiptir araçlarımız.

bildiğim kadarıyla öyle aman amanda rakiplerdede tam bağımsız süspansiyon özellikle bu sınıf araçlarda kalmadı birtek ford böyledir diye biliyorum,sanırsam bunun ana sebebi üretimdeki maliyetidir maalesef yoksa 1990larda birçok araçta bağımsız süspansiyon vardı,özellikle honda gibi araçlarda.

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Joy donanım seviyesinde Esp olduğu için bağımsız süspansiyonun olup olmamasını çok kafama takmıyorum . Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar

SRK-YZG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar 1.2 clio joy modelinin siparişini verdim kafama takılan bir soru var araştırdım ama bulamadım sizlere sormak istedim.

Aracın arka ve ön süspansiyon tipi nedir ön taraf bağımsız diye biliyorum ama arka ?

Yardımcı olursanız sevinirim ayrıca arka frenlerde kampanamı var yoksa disk mi ?

kardeşim oncelikle hayirli olsun şimdiden aracin. Süspansyonlar için önler bağimsiz arkalar torsyondur. Bu segmentte fransizlar arka suspansyonlari torsyon olarak kullanir. Bu yuzden araç tatli sert bir konfor sağliyor. Aracin dis durusunun spor olmasi fazlasiyla ona itmiştir. Frenler ise onler disk arka kampanadir.