Arka Tampon Göçük

ufukvural

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün bir arkadaş tamponu sökerek eski haline getirmeye çalıştı fakat iz kaldı arkadaşlar. Kalan izi de tamponu ısıtarak hallediyorlarmış sanırım. ikitelli veya maslak AutoKing bırakmayı düşünüyorum. boya ve çatlaklarıda hallederler sanırım boyalar lokal boya ile kapanır mı ?

8gR7NV.jpg

rQzoOM.jpg

candeliorman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oncelikle gecmis olsun tampon tamiri yapan yerler var oto sanayilerde onlar tamamen duzeltir bu hasari ve sonrasinda tampona lokal boya ile eski haline geri kavusur...

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi rengin beyaz olduğu için ufak ufak boya yaparlar ve siritmaz bence ikitelli autoking e gotur derim işçilikleri harika

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Tampon plastik parçadır komple boyatsanız/değişseniz bile aracınızın değerine en küçük bir etkisi olmaz. İyi bir yere içiniz rahat yaptırın.
Mini onarım konusuna gelince, hasarın boyutu önemli. Sigorta firmanızın anlaşmalı olduğu AutoKing gibi mini onarım yapan yerlere gösterin. Muhtemelen mini onarım kapsamında kaskoya/Tramer'e zarar gelmeden de yaparlar gibi görünüyor fotodan. Gerekirse opak beyazda lokal boya da yapılabiliyor arkadaşın dediği gibi ve iyi yapılırsa hiç belli olmaz.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Soğanlıdan Camlıkahve ye çıkarken sağda bir tamponcu var, bu tip hasarlı tamponları düzeltiyorlar, keşke elletmeden direk bu tip bir mekana götürsydin...

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun . Direk auto kingde kaskoyu deldirmeden onarım yaptırabilrisiniz . Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim.

teamsah63

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Aynı olay başıma geldi sağ tampon tam aynı köseden vurup kaçtılar. Hatta burdanda fotoları paylaştım fikir aldım. Ben kaskomda mini onarım olmasına rağmen autoking e güvenemediğimden yetkili serviste kaskodan yaptırdım. Keşke yaptırmasaydım.. Hem hasar kaydı işlendi hem bu hafta kaskomu yeniledim bir öncekiyle arasında 300tl farketti o da mevcut şirketin verdiği fiyat. Diger şirketler hasar tutarını bilmediğinden fark 1000 tl 1200 tl çıktı.. ( hasar dosya tutarı 350 tl)
Kasko şirketini değiştirmeyi düşünmeme rağmen maalesef farklardan dolayı değiştiremedim..
Servisin işçiliğinden memnun kaldım hiç farkedilmiyor ama sana tavsiyem mini onarımdan yaptır benim düstüğüm hataya düsme..
Birde dipnot eger kaskon axa ise minibonarımlar renault servisinde gerçekleştiriliyor..

ncb48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geriye çok bir iz kalmamış zaten sağlam bi usta bulsan şunu ısıtmaydı üstüne lokal boyaydı çok rahat halleder. kaskoyu deldirdiğine değmez. bence git sanayide yaptır geç ne kadar kötü olabilirki küçücük bişey kalmış. ben eski aracımda yaklaşık bu boyutta bir yeri 100 TL'ye sanayide boyatmıştım. opak renk olduğu için şanslısın :eyv

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olun anamurlumuyuz?