Arkadaşlar 2001 Megane Coupe Marş basıyor araba çalışmıyor!!!

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arka koltugu kaldırın biri ordan pompayı dinlerken anahtarı cevirin arabayı calıstırmadan eger ses geliyorsa pompadan calısıyordur pompa
birde boyle durumlarda aracı calıstırmadan 3-4 defa arka arka kontagı ac kapa yapıp sonra marsa basın calısıyorsa pompa tam olmasada biraz gidiktir

kaptoru soketi ile degiştirin genelde sorun soketinden cıkıyor

Aytuğ bey;
Hayda beyin tavsiye ettiği tamirciyi aradım. parça 95 lira dedi parça çin malı olmadığından ve orjinal olduğundan fiyatının normal olduğunu söyledi. aracın özellikle sabahları çalışmadığını söyledim. kendisi senör bozuk değildir değişmesine gerek yok soket girişinde sorun vardır düzeltiriz dedi. 30 lira maliyeti varmış. parça değişmesibne gerek kalmazsa bu şekilde umarım sorun düzelir.

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araçta bir kaç soket var motorun oralarda sköyüm tozunu mozunu alayım wd40 ile temizleyim.
olmas mı?

asipoyraz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bakın uludağ sözlük ne güzel de tarif etmiş :

[h=1]volant sensörü[/h]

1. genellikle dacia clio gibi araçlarda marş basıp motor çalışmıyorsa aklımıza gelebilecek motor parçası. Genellikle bağlantı noktalarının temizlenmesiyle parçayı değiştirmeden sorun çözülür.

ali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megan1 kaloriferi neden çalışmaz

Megan1in kaneferleri calismiyor.yardimci olurmusunuz.arkadaslar!!!!!!

iboce

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben arabayı ilk alınca bujileri değiştirteyim dedim adam bosh buji taktı. Sizin hesap araç 10 derecede çalışmıyor du başka bir ustaya gösterdim yanlış buji takmış dedi orjinal çift tırnaklı buji taktı aracın performansını artırdı -10 derecede bile tek seferde 1 sn de çalışıyor du. 40000 km oldu yavaş yavaş zor çalışmaya başladı sanırım ömrünü tamamladı. Fakat birşey farkettim ilk tıkta erken bırakır çalıştıramazsam sonrasında zor çalışıyor. Diğer zamanlar kontağı çevirir çevirmez çalışıyor.