Arkadaşlar basit bir konu ancak bi türlü çözüm bulamadım kapıların içten kilitlenmesi

cnr_1983

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zannedersem öyle bir özellik yok,her halukarda ön kapılar hareket halinde bile olsa içten açılıyor,benim 2,5 yaşında oğlum var,genelde annesiyle beraber önde oturuyor,kapılara çok saldırmıyor ama bende ilerde belki açmaya çalışır diye hareket halindeyken ön kapıları kilitlemeye çalıştım maalesef kilitlenmiyor :(

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm araçların kilit çalışma sistemi budur , bence bozmaya çalışmayın.Kilitlide olsa tabiki içeriden açılacak , allah korusun bir kaza , yangın , suya düşme durumunda; bu olaylar olduğunda araç elektriğinin kesilmesi durumunda ne yapacaksınız aracın içinde ?Bu sistem tamamen can güvenliği ile alakalı , sorun olduğundan ve ya opsiyon eksikliğinden değil.

Katılıyorum

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum sorunum sanırım çözüme ulasmayacak:)

kaya0671

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba:) Konuyu hortlatmış olacağım belki ama forumda en genel konuşma bu sayfada olmuş o yüzden burdan sormak istedim,
benim aracım 2013 Clio İcon otomatik, bu araçta ben çocuk kilidini bir türlü aktif hale getiremedim:( şöför kapısı kol dayama ünitesinde en altta bulunan düğmeye bastığımda camlar kitleniyor ama arka kapılar yada diğer kapılar kitlenmiyor. Ayrıca navigasyon ekranın üstünde dörtlüleri yakan düğmenin yanında da bir kilit işareti var ona basınca da dıştan açılmıyor ama gene içten açlıyor, bu araçta çocuk kilidi var diye biliyorum, yoksa yokmu yada benmi beceremedim 6 yaşında bir kızım var arkada emniyet kemerini takarak gezdiriyorum ama genede huylanıyorum arada açabilir diye, yardımcı olan olursa çok sevinirim:( saygılarımla

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tüm araçların kilit çalışma sistemi budur , bence bozmaya çalışmayın.Kilitlide olsa tabiki içeriden açılacak , allah korusun bir kaza , yangın , suya düşme durumunda; bu olaylar olduğunda araç elektriğinin kesilmesi durumunda ne yapacaksınız aracın içinde ?Bu sistem tamamen can güvenliği ile alakalı , sorun olduğundan ve ya opsiyon eksikliğinden değil.

Kesinlikel haklısın bende aynı şeyi yazıcaktım sonuna kadar katılıyorum olayın birde başka olan bu boyutuna bakmak lazım !!