Arkadaşlar benim r5 neden çok yakıyor =(=(

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
500 yaktığında belkide hava basmışlardır depoya 500 yakıyo gibi olmuşur...

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gazı nerden alıyorsun? hocam öncelikle aracınında resimlerini görmek isteriz :) çok fazla yakıyor aracın hakikaten tüp beynin ne marka?

red_5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet bende de aynı problemden var radyatörümde ufak bi delik var bide egzozumda ondan yapma ihtimali varmıdır acaba

Görkem

Bilgi Girilmemiş
Subap ayarı yaptırıp karbüratör ayar ve temizliğine baktırmanızı öneriyorum.Tabi bunun yanında hava filtresi, bujiler, buji kabloları gibi bir sürü etken var
Furkan gereken yanıtı vermiş benimki1100 cc 20krş civarı yakıyor tüp falan koydurmadım koydurmamda ama sürekli bakımlıdır aracım pazardan pazara keyif için biniyorum

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk buji ve buji kablolarını
sonra sübab ayarı ve karbüratör temizliğini
sonrada LPG beynini değiştirin .

Çok çok çok fayda eder bunlar . 20 TL gaz ile 100 km gider hatta dahada gider ;)

R5TUNİNG

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet bende de aynı problemden var radyatörümde ufak bi delik var bide egzozumda ondan yapma ihtimali varmıdır acaba

deliğin radyatöründe olduğunu sanmıyorum karbüratör olmasın o , radyatör delik olsa direk motoru yakarsın,egzostaki delikde yakıtın iyi yanmadan egzostan çıkmasına neden oluyor egzos borusununda çürüksüz ve deliksiz olması gerek...

CanCaloz

Can ALBAYRAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam egsoz deliği zaten çok kötü bir seste yaratır acil kaynak yaptır ;) yakıt sürücü ilede orantılıdır, ne kadar düzgün sakin ve kurallara uygun kullanmanız size yakıtı düşürür. zaten arkadaşlarda belirtmiş gerekli kontrolleri yapın ve benim dediğim gibi tüp beyni çok önemlidir hangi marka tüp beyni kullanıyorsunuz? biraz daha detaylı bilgi verirseniz daha çok yardımcı oluruz