Arkadaşlar çoook acil yardim edin

metin475

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mega2 sedanım var arabayı temizlemek için yerinden çıkarttım sorun yoktu temizledikten sonra yerine sokmak için arabayı çalıştırdığımda araba çalışmadı fren arızası diyo ve sonra ki denemelerimde konsoldaki ekran gidiyo çak acil yarım edin lütfen...

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Veri kablolarından biri su almış görünüyor. Elinizin altında basınçlı hava varsa beyin kısmına ve fren sistemlerine hava tutmanızı öneririm. Birde akü başlıklarını kontrol etmenizi tavsiye ederim. Kolay gelsin.

metin475

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kaput açıp hiç su tutmadım üzerine sadece içini temizledim internetten araştırdığım kadarıyla akü bitmiş olabilir diyolar ama akünün rengi yeşilde duruyo

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yesil ışık yanıltabilir, bitme ihtimali var. araban benzinliyse iterek çalıştırmayı deneyebilirsiniz. dizelse tavsiye etmem yeni akü yada takviye yapmalısın. dizel meganda görmüstüm akü bitince gösterge sapıtıyor, silecekler kendi başına çalışıyordu

metin475

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim TAYLAN abi bakalım sabah ola hayrola...

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mega2 sedanım var arabayı temizlemek için yerinden çıkarttım sorun yoktu temizledikten sonra yerine sokmak için arabayı çalıştırdığımda araba çalışmadı fren arızası diyo ve sonra ki denemelerimde konsoldaki ekran gidiyo çak acil yarım edin lütfen...

son durum nedir metin. akümü değişti, kendiliğinden çalıştı mı motor?

metin475

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Taylan abi akü bitmiş takviye yaptık çalıştırdık aküyü şarj ettik şuanda çalışıyo kaç gün oldu bakalım nolucak inş. yolda bırakmaz...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Taylan abi akü bitmiş takviye yaptık çalıştırdık aküyü şarj ettik şuanda çalışıyo kaç gün oldu bakalım nolucak inş. yolda bırakmaz...

yol da bırakmaz normalde şarj olduysa yalnız şarj dinoması felan arızalandıysa işte o zaman sıkıntı bi serviste kontrol ettirin.

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabayı temizlerken teyp uzun süre açık kaldıysa ve araç eğer ki dinamik paketse tavan ve kapı aydınlatmalarınında uzun süre açık kalması aküyü bitirmiştir bi elektrikciye gidip aküyü ve şarj dinamosunu ölçtürmenizde fayda var
Geçmiş olsun

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım benim arkadaşın aracın farlar açık kalmış dinamik 1.6 benzinli . Onunda göstergeler felan sapıtmıştı , takviye yapıcak araç bulamadık bende vurdurdum mecburen çalıştı . Sonra sorunu tekrarlamadı .

Vurdurma konusuna gelince . Vitesteyken fren+start yapıp direksiyon kilidini çözmeniz gerekiyor . Sonrasında arakdaş aracı iterken vitesi 3'e taktım start tuşuna basılı ayağımı debrajdan çektim çalıştı .