Arkadaşlar Kargoyla Başım Belada Yardımm :(

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar

.......

Son düzenleme:

BGKANGOO

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş Olsun Abi :( Çok Ş********* Dolu

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ş***** benı dolandırabılse eywalllah salaklığma susup oturucaktımda , kargoyu dolandırıp benım kargomu almış :mad:

BGKANGOO

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam Ş******* Ozaman Abi :mad:

En Sağlıklısı İstanbuldaki alıcılar

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, dolandırılmışsınız. Burada kargo çalışanın suçu yok, hiçbir şekilde ondan hak talep edemezsiniz.
Banka hesabınıza herhangi bir ücret vs.. yatırılmadıysa savcılığa giderek e-ticaret yoluyla kandırıldığınızı, satılan ürünün imei numarasını vererek takibe alınmasını ve satın alan kişi hakkın da suç duyurusunda bulunmanız gerekmektedir.
Sahibinden.com'a durum hakkında bilgi verin ve kişinin bilgilerini savcılık emriyle isteyin ya da durumu bilirkişiye bırakın. Tabi bu esnaya kadar sizin telefon muhtemelen başka birine çoktan elden satılmış olur.

Benzer çok dava gördüm, ivedi hareket edildiğinde kişiye ip ve diğer bilgilerle ulaşıldığı bir gerçektir. Kargonun teslim anında ki kamera kaydı, teslim alan kişinin kimlik bilgileri gibi şeyleri kargo şirketi almak zorunda. Eğer kişinin bilgileri teslimat anında düzgün bir şekilde alınmadıysa ilgili kargo şirketine "teslimat sözleşmesi" ne uymadığı gerekçesiyle maddi, konuyu takip eden kişisel dolandırıcılık mağduriyeti olayınıza sebebiyet verdiği için manevi dava açabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, dolandırılmışsınız. Burada kargo çalışanın suçu yok, hiçbir şekilde ondan hak talep edemezsiniz.
Banka hesabınıza herhangi bir ücret vs.. yatırılmadıysa savcılığa giderek e-ticaret yoluyla kandırıldığınızı, satılan ürünün imei numarasını vererek takibe alınmasını ve satın alan kişi hakkın da suç duyurusunda bulunmanız gerekmektedir.
Sahibinden.com'a durum hakkında bilgi verin ve kişinin bilgilerini savcılık emriyle isteyin ya da durumu bilirkişiye bırakın. Tabi bu esnaya kadar sizin telefon muhtemelen başka birine çoktan elden satılmış olur.

Benzer çok dava gördüm, ivedi hareket edildiğinde kişiye ip ve diğer bilgilerle ulaşıldığı bir gerçektir. Kargonun teslim anında ki kamera kaydı, teslim alan kişinin kimlik bilgileri gibi şeyleri kargo şirketi almak zorunda. Eğer kişinin bilgileri teslimat anında düzgün bir şekilde alınmadıysa ilgili kargo şirketine "teslimat sözleşmesi" ne uymadığı gerekçesiyle maddi, konuyu takip eden kişisel dolandırıcılık mağduriyeti olayınıza sebebiyet verdiği için manevi dava açabilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Bilgiler için teşekkür ederim fakat ben dolandırıcıdan onlemımı alıp urunumu gerı almıştım.Kargo gorevlısının arayandan bılgılerle benı teyıt etmesı gerekmezmıydı ?

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İade talebinize ait yazılı ve kargo şubesi tarafından imzalanmış bir belge varmı ?

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
iade edildiğine dair belge vermediler fakat genel merkez dahil iade oldugu ve ıadeden sonra urunu yenıden teslım ettıklerı gozukuyor

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
para yatmadan kargo yollanır mı ?
dolandırılmışsınız
bişey yapamazsınız.
get ile alışveriş yapın

ugurcan52

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dolandırılmışsınız derken beni dolandıramadı bence çünkü ; ürünümünü geri iade ettirdim kargo şubesınden
Dolandırıcı kargo şubesını dolandırıp bana gelen kargoyu teslım aldı