Arkadaşlar megane 2 mi focus 2 mi ?

Hensenney

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler herkese öncelıkle Merhaba forumda yeniyim araba alıcaz mahallede megan 2 ve focus 2 satan tanıdıklar var. Fotograf atıcam araçlar görüldügü gibi. Sizce hangisi daha iyi araba konfor perfomans kalite saglamlık bakımından ? Hangisi üzmez yorumlarınız için teşekkur ederim.
Focus 2007 1.6 Tdci 110 hp 145 binde
Megane 2007 1.5 Dci 80 hp 178 binde9oNVak.jpgy5qPqy.jpg

Ekli dosyalar

• 9oNVak.jpg
    9oNVak.jpg
    348.5 KB · Görüntüleme: 0

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle üye tanitim bölümünden kendinizi tanitiniz lütfen :)

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Hensenney

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

pinusnigra01

İbrahim DUYULER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
patron ben anlamam arabalardan... ama ikiside farklı tarz araba. sedan vs station wagon olmuş :)

Hensenney

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kasa problem degil. Araba olarak karsılastırıyorum iki marka nasıldır diye :)

metin14

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hensenney kardeşim ben 2004 model c max 1.6 tdci kullandım.Senin dediğin focus 2 ile aynı motora sahipti ve kasası hemen hemen aynıdır.Bu araçların yani dizellerin motorunda fazla masrafı yoksa ve km si orjinalse tavsiye ederim.Çok rahat ,konforlu ve seri ,aile aracıdır.Ama almadan önce çok iyi baktırman lazım.Eğer masraflı bir araçsa seni üzebilir.Ama bakımlı bir araçsa keyifle binersin

Hensenney

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hensenney kardeşim ben 2004 model c max 1.6 tdci kullandım.Senin dediğin focus 2 ile aynı motora sahipti ve kasası hemen hemen aynıdır.Bu araçların yani dizellerin motorunda fazla masrafı yoksa ve km si orjinalse tavsiye ederim.Çok rahat ,konforlu ve seri ,aile aracıdır.Ama almadan önce çok iyi baktırman lazım.Eğer masraflı bir araçsa seni üzebilir.Ama bakımlı bir araçsa keyifle binersin
Anladım düzgün bir araç km orjinal.İyi bakıyor araca ben ikisinide kullandım bir kaç kere focus agır araba hissi veriyor uzun yola cıkmadım hiç ıkısıylede kullandıgım mesafe kısaydı.Uzun yolda hangisi keyiflidir.Ben onlara sordugum zaman ıkısıde kendı araclarını ovuyor :) Sizce hangi araba daha iyidir sorunsuzluk kalite sürüs dinamıkleri bakımından ?

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 ye göre yakıt daha fazladır dizel olarak değerlendiriyorum fakat yol tutuşu ve konforu tartışmasız Focus 2 arabayıda kullandım