Arkadaşlar ne nerden sökülür bilen varmı acaba?

dou61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlarir kaç video bulmuştum almanya kaynaklı aracn hep dış bölümlerinin sökümüyle ilgili ama iç bölümlerle ilgili hiç birşey yok iç bölümler hakkında bilgisi olan varmı?Mesela bugün bu havalandırma ızgaraları varya onları sökmeye çalıştım bir kaç ses geldi bende hemen bıraktım bunun bir yolu yokmudur veya söktükten sonra takıldığında problem olmuyormuşta genelde hareket halinde ses yapıyormu acaba?

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracına ve sökeceğin kısma göre değişir o iş.

dou61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet fluence..EREN34 vallahi önceliğim iç havalandırma çıkışları varya ızgara diyim artık onlar ve vites körüğününün en alt kısmındaki plastik...aslında hem bişier yapmak istiyorum hemde çekiniyorum aman birşey olur diye

EREN34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim ciddi anlamda el becerin yok sa bulaşma derim. Günümüz araçarında çoğu şey geçme ve kastırma ile çıkıyor. Öle metal birşeyler kastırdığın anda ezer iz yaparsın torpidoda. Würth sırf bu işler için esnek plastikten spatula vari aletler yaptı. Ben gene sorar öğrenirim ancak bence hiç elleşme

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence sökme ile ilgili en bilgili bölüm reno servis gidip sorabilirsiniz yolunuz düştüğünde.

dou61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim ciddi anlamda el becerin yok sa bulaşma derim. Günümüz araçarında çoğu şey geçme ve kastırma ile çıkıyor. Öle metal birşeyler kastırdığın anda ezer iz yaparsın torpidoda. Würth sırf bu işler için esnek plastikten spatula vari aletler yaptı. Ben gene sorar öğrenirim ancak bence hiç elleşme

vala bugün bir kaç yokladım bu vites ve el freni bölümünü direk çekince geldi hemen..taktım tabi aynı anda bir problem görünmüyorsa sanki biri oynamış ama bunlarla yaw :D ama havalandırma kanalları işine bende girmem serviste sordum herkes napıcan abi ne gerek var diyor sölemediler bende fazla üzerine gitmemiştim ozaman ama ne fluenceler görüyorum insan istiyor valla bendede olsun diye :D

tonkano

taxi driver,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Azıcık sabredin ben sökmeye başladım bile.

tonkano

taxi driver,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla nereleri söktüm bilemezsınız? Bazen çok kolay bazen çokda zor. Klipsler çok adi ve tek kullanımlık. Çok pahalı üstelik.
Bilmeden yanlış yapabilirsin. Bir parçayı kırdım, klipsle bile kurtarmadı, komple yenisini aldım.
İşlerim çok fazla hepsi bitince her uygulamaya başlık açacağım. Sana tüyo; taban komple söküldü, bagaj komple söküldü,
kapılar komple söküldü. Torpido yarım söküldü, üst tavan komple söküldü. Ön tampon, arka tampon, aynalar, farlar, arka stoplar vs.
Hepsi fotolu. Saygılar.