arkadaşlar plaka düştü ne yapmalıyım

üyego

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bilen kişiler yardımcı olursa çok iyi olur bu gün aracı parkettim sadece ön plaka yoktu arkaya baktım arka plaka yerinde
ne yaplıyım polise gitmelimiyim yoksa aracı aldığım bayideki eleman gerek yok sen gel biz sana yenisini verelim dedi
şimdi ne yapmam lazım

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karakoldan tutanak tutturmaniz gerekir bunu yapin kendinizi sağlama alın

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Bayi yenisini nasıl veriyor anlamadım ?

Bu plakalar mühürlü oluyor.Mühürsüz plakada yasal değil .

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dışarda da mühürlü plaka satan var. Polise gidip kayıp bildirimi yapmak ne kadar mantıklı o da tartışılır. Mühürlü plaka alıp taksanız başınıza hiç bişey gelmez bence. Diyeceksiniz ki kaybolanla birileri illegal işlere karışırsa ne olacak? Plakanız kaybolmasaydı başkası gidip sizin plakadan bastıramazmıydı sizce. Polise gitmek her zamanki gibi zaman kaybı bence.

Benim aracın plakasına benzer plakalı araç kendi plakası üzerinde oynama yapmış ve hgs geçişleri bana hep ceza olarak düşüyordu. Polise gittim şikayete savcıya git dedi. Savcılığa gittim şikayet ettim hiç bişey olmadı. Suç işleyen araç firma aracı ve firmayı buldum. Firma araç sorumlusuna bile ulaştım ama ne firma, ne polis ne de savcı umursuyor durumu. Bende paraya kıyıp plakamı değiştirdim. Polisin gücü bu kadar işte.

İşin kötüsü sorunlu olan plakamı şuan renault bir araç kullanıyor gözüküyor. O adam da benle aynı kaderi paylaşıyor şuan. Yazık bu devlete ne diyim

üyego

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi tanıdıkla konuştumda diyoki polise gidersen muayeneye falan gönderir işin uzarda uzar en iyisi renodan alıp takmak zaten sadece ön plaka yok satıcıda böyle olay çok oluyo geliyolar bizden yenisini alıp gidiyolar dedi bu plakayı aracın en altına koymuşlar her tümsekte aynı şey

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Plaka değişiminde bile muayeneye gidilmiyor. Ben plaka değiştim. 34 den 34 e değişim yaptım. Plaka zayide neden muayene istensin.

özgür81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de ön plakayı düşürmüştüm 1ay önce. Plaka çerçevesi seviye olarak ön çamurluğun altında kalıyor ve park ederken genelde kaldırıma v.s. değiyor. Tek plaka kaybolduğu için ilçe emniyet müdürlüğü trafik tescil şubeden randevu alarak (veya direkt de gidilebilir diye duydum) kimlik ve ruhsat fotokopisi ile gidiyorsun ve tek plaka zayi olduğuna dair dilekçeyi dolduruyorsun orada. Verilen yazı ile plakanı bastırıyorsun. Muayene ancak her iki plaka kaybolduğunda gerekli, tek plaka için gerekli değil.
(Plakaları çerçevesiz ön ve arka çamurluğa bant ve silikon ile sabitlettirdim, umarım bir daha düşmez)

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Plakaları iki adet vida ile tamponu delerek vidalamanızı öneririm. Benim servis aracı aldığımda bu şekilde yapmıştı.

üyego

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eyvallah bilgi için dediğinin aynısını dediler bizede muayene 2 plaka düştüğünde oluyomuş bayramdan sonra ilk işim bunu halletmek

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk olarak aracın plakasının kaybolduğu yer itibariyle Jandarma sorumluluk bölgesi ise bölgeye bakan Jandarma Karakol Komutanlığına, eğer polis sorumluluk bölgesi ise bölgeye bakan Polis Merkezi Amirliğine giderek müracaatta bulunmanız akabinde buradan aldığınız/alacağınız belge/belgeler ile de en yakın Tarfik Tescil Şube müdürlüğüne giderek Yeni tescil plakası almalısınız. Kesinlikle müracaatta bulunun ve size verilen evrakların birer fotokopisini muhakkak saklayın. Bu arada Trafik Tescil Müdürlüğünden aldığınız evrak ile Şoförler Cemiyetinden bastırdığınaz plaka üzerinde Şöforler cemiyetine ait mühür bulunmaktadır.
İyi günler