artık megane DYNAMIQUE 1.5 DCI sahibiyim bilgili arkadaşlara sesleniyorum

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla istersen renault mais'e mail gönder eğer araban servis bakımlıysa belki değiştirirler
yada o kollar tırnaklı çekince cıkıyor sürücü tarafı için ayna düğmesini tornavida ile kastırarak çıkart sonra soketini sök ve kolun dış tarafını tırnaklarından ayır diğer tarafada aynısını yap söktüğün parçaları kaynar suya at ve üstündeki kaplamayı sökmeye başla altından tertemiz siyah bir yüzey çıkıyor boyamana bile gerek kalmaz

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Araçınız hayırlı olsun, Allahım kaza, bela ve arıza göstermesin.:eyv

vceneviz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla istersen renault mais'e mail gönder eğer araban servis bakımlıysa belki değiştirirler
yada o kollar tırnaklı çekince cıkıyor sürücü tarafı için ayna düğmesini tornavida ile kastırarak çıkart sonra soketini sök ve kolun dış tarafını tırnaklarından ayır diğer tarafada aynısını yap söktüğün parçaları kaynar suya at ve üstündeki kaplamayı sökmeye başla altından tertemiz siyah bir yüzey çıkıyor boyamana bile gerek kalmaz
siyah sevmiyorum gümüş gri yada elimde desenli karbon var bu ikisinden birini düşünüyorum fakat tırnakları sökerken kırılma olayı olmaz demi ? birde farlarım biraz sararmış bunu nasıl temizlerim güzelce parlatıp.

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla tırnaklara dikkat edip sökersen kırılma olmaz siyah sevmiyorsan boya folyo zamanla soyulma yapar
far olayına gelince benim farlarda aynı durumdan muzdarip ben yaza doğru temizlettirecegim farlara bulaşmak istemedim sonucta zımparalanacak cilalanacak felan falan en iyisi deneyimli birinin yapması yoksa yapılamayacak bir iş değil
bence yaşadınız yerdeki tuning işiyle uğraşan yerlerle görüşün 50-80 arasına yapıyorlar eskişehirde

vceneviz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki benim tep kasetçalar dediğim gibi bunu cd çalar ile değişsem örneğin ekranda gene isimler yazar mı direksiyondan kumadna edebilirmiyim birde aux olayı nasıl olur şuan yalancı kaset ile aux yapılmış.

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bildiğim kadarıyla araban 2006 faz 2 ise orjinal cd çalar uyumlu olabilir ama emin değilim istersen cd charger alabilirsin 6 tane cd alıyor içine kaset çaların altına takılıyor aux işine gelince benim arac 2003 bendede kaset calar ve cd charger var ben teybin içini açarak aux kablosunu teybin içine lehimledim eğer yapabilirim dersen böyle bişey yap takıldığın yerde telefon ile yada burdan her türlü yardımcı olurum yalancı kasetden daha iyi ses kalitesi aux kablosuda bende arıza tespit soketinin ordan geliyor görüntü kirliliğide yok ortada maliyet 2-3 tl (bu arada teybin tuner list mi update list mi teybin sağ alt köşesinde yazıyor)

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
telefon numaram 0554 860 97 59

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Kazasız belasız güle güle kullanın.:eyv

anarki59

Uğur Samyeli
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşım,formda yenisiniz fakat üye olduktan sonra eğer merak ettiklerinizi formu inceleseydiniz hepsinin olduğunu görecektiniz.Formlar bunun için var zaten.Kanımca bizim millet olarak en büyük eksikliklerimizden biri de bu,ilaç dahi alsak prospektüsünü okumuyoruz,elektronik bir eşya dahi alsak kullanma klavuzunu incelemiyoruz.Yanlış anlamayın ama bu birazda hazırc ılık olmuş.Emekli bir eğitimci olarak ezberci,hazırcı bir eğitime her zaman karşı olmuşumdur...Sevgilerimle..