Aşırı Isınma !

SmtAkyL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı geceler RFC ;) teknik detaylar konusunda net bilgilere sahip arkadaşlara bir sorum olacak ki gelecek cevaplar ışığında aracımla ilgili problemi çözmeye çalışıcam.

Şimdi sorun şu aracı çalıştırdığımızda bi problem yok hararet göstergesinde her hangi bir problem yok aracıma saat 22:05 te iş yerimden çıkınca bindim ve 6 km yol yaptım net olarak 14 dakika kullandım aracımı ve aracı sıkıştırmadım bu denemeyi özellikle bugün yaptım ki hava 24 derece civarındaydı eve geldiğimde hararette herhangi bir yükseliş vs olmamıştı aracın sıcaklık göstergesi 22 dereceydi ancak tüm bu kısa mesafeye yağmış olan yağmur sonrası hava sıcaklığındaki düşüşe rağmen motor kaputunu açtığımda yüzüme alev alev gelen bir ısı söz konusuydu sizce problem ne olabilir ? Komple aracın soğutma tesisatını söktürüp kireç vb nedenlerden oluşan tıkanma yada soğutmayı etkileyecek diğer problemlere engel olabilme amaçlı bir uygulama yapmayı düşünüyorum ancak hararetin artmaması sonuç alamayacağım düşüncesini getiriyor aklıma sizce problem ne olabilir ?

2cyit1g.jpg

2isfw28.jpg

2nqbapv.jpg

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bunda herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum sen yine 14 dk ve 6 km boyunca kullandın aracı ben 3 km civarı yokuş aşağıya boşta gidiyorum kaputu açtığımda fırını açmışım gibi sıcaklık oluyor bu havalarda gayet normal bence

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu an resimdeki göstergeden baktığımda sıcaklık normal görünüyor. 14 dakikalık süreçte motorun ısınması normal :eyv

SmtAkyL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hava sıcaklığı ortalama 23 derece ama buda var tamam yaz aylarında normal günlerde problem yok ancak bugün bile bunu yapması bana biraz aşırı gibi geliyor

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
samet arabanın kaputuna delik aç bence... :D

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
:)Dostlarında belirttiği üzere herhangi bir sıkıntı yok bencede:eyv

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hararet musuru arızalanmısda olabılır

SmtAkyL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
samet arabanın kaputuna delik aç bence... :D

Yok hakan kaput iptal yapayım diyorumda sürekli gölge yer bulma sıkıntısı olur :D sen bi ara bi bana ulaş yine senle işimiz var bu sefer yanımda ol hakan desteğine ihtiyacım var kardeşim ;)

hakanbalkaya

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
tmm tmm 5 kol güzel onu alalım :D