Aşırı sallantı

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç özellikle tumsekli ya da çukurlu yollarda giderken aşırı şekilde sallanıyor bagajda yoğurt olsa ayran olacak nerdeyse o kadar ve yol tutuşu zayıflıyor gibi geliyor bana şöyle taş gibi durmuyor ayrica ön tekerlek küçük bir taştan da geçse bunu direksiyondan hissedebiliyorum bu normal mi?

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç özellikle tumsekli ya da çukurlu yollarda giderken aşırı şekilde sallanıyor bagajda yoğurt olsa ayran olacak nerdeyse o kadar ve yol tutuşu zayıflıyor gibi geliyor bana şöyle taş gibi durmuyor ayrica ön tekerlek küçük bir taştan da geçse bunu direksiyondan hissedebiliyorum bu normal mi?

Amortisörler patlamış hocam bir tanesi bile patlasa tümsek veya çukurlarda araba kontrolden çıkacakmış gibi gelir ve sert vurur bende de aynı sorun var ay sonu bakımda göstereceğim büyük ihtimal arka sağ amortisör gidik bende

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle hocam bazen yoldan cikacakmis gibi hissediyorum arka amortisörün biri patlamisti degistirdim ama tek degistirmistim onun da etkisi var mıdır bilmiyorum

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle hocam bazen yoldan cikacakmis gibi hissediyorum arka amortisörün biri patlamisti degistirdim ama tek degistirmistim onun da etkisi var mıdır bilmiyorum

Amortisor değişimi genelde çift olarak yapılır. Keşke ikisini bir degistirseydiniz. Ayrıca bizim araclarin arka kısmı bagimisz değil torsiyon bu sebeple virajli yola biraz sert girerseniz arkayi çok rahat abarti şekilde değil tabi ama birakiyor yani kaydigini hissediyorsunuz. Çoğu zaman esp ye gerek olmuyor bu durum için fakat esp nin girdigi anlarda da çok sert giriyor ve tedirgin ediyor insanı. Bahsettiğim olay sizin başınıza gelen durum için değil bilgi amacli diyelim. Siz diğer amortisoru de kontrol ettirin en kısa zamanda. Ayrıca amortisorde sorun varsa bozuk yolda iceriden çok rahat duyabileceginiz lokurtu seklinde seste yapar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalan 3 ünü de degistirmeyi düşünüyorum ancak marka konusunda karar veremedim sachs mi monreo mu kyb mi ? Ben şöyle taş gibi olsun sallanmasin istiyorum. Üzerindekiler sachs 4 yılda muhtemelen bozulduğu için tekrar almak pek mantikli gelmiyor kararsizim önerilere açığım

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sizin yaşadığınız ön teker taştan geçse hissediyorum mevzusunu yaşıyordum hatta şöyle hafif bozuk yolda gitsen direksiyon bir sağa bir sola atıyordu kendini tablaları değiştirdim fişekleri(salıncak burçları) bozuk ondan yapar dediler artık beton gibi bırakıyorum direksiyonu kendi dümdüz gidiyor

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sizin yaşadığınız ön teker taştan geçse hissediyorum mevzusunu yaşıyordum hatta şöyle hafif bozuk yolda gitsen direksiyon bir sağa bir sola atıyordu kendini tablaları değiştirdim fişekleri(salıncak burçları) bozuk ondan yapar dediler artık beton gibi bırakıyorum direksiyonu kendi dümdüz gidiyor

Maliyeti ne oldu hocam amortisör den sonra ona da bi bakayim

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hepsi dahil 450 liraya tablalar set halinde değişti.

selman68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birilerine yardımı dokunur diye buraya da yazmak istedim amortisörleri değiştirdim sorun çözüldü