Asker çocuğu olmak..

19bao07

Bilgi Girilmemiş
Bir asker çocuğu olarak çok hoşuma gitti , ne kadar doğru yazmış yazan.. paylaşmak istedim ..

ASKER ÇOCUĞU OLMAK; MEMLEKETİNİN OLMAMASI DEMEKTİR.

(NÜFUS CÜZDANINDA YAZAR, KÜTÜK ORDA DEMEKLE YETİNİRSİNİZ)

DOĞUM YERİNİZİN SİZİN İÇİN HİÇBİR ŞEY İFADE ETM
EMESİDİR.
(TESADÜFEN O ŞEHİRDEN GEÇERSİNİZ ANNENİZ SİZE "BAK OĞLUM-KIZIM SEN
ŞU HASTANEDE DOĞDUN" DER)

AİLENİZDEKİ TÜM BİREYLERİN DOĞUM YERİNİN FARKLI OLMASI DEMEKTİR.
AİLEDEKİ HERKESİN ASKER GİBİ YAŞAMASI DEMEKTİR.
(ZİRA SİZİN YAPACAĞINIZ BİR HATA “X ŞUNU YAPMIŞ” ŞEKLİNDE DEĞİL
“Y ALBAYIN OĞLU-KIZI ŞUNU YAPMIŞ” ŞEKLİNDE KONUŞULACAKTIR)

HER GİTTİĞİNİZ ŞEHİRDE BİR ÖNCEKİ ŞEHİRLE ANILMANIZDIR. (İSTANBUL'DAYKEN MARMARİS'Lİ ÇOCUK, MARMARİS'DEYKEN ANKARA'LI ÇOCUK V.B.)

OKUL DEĞİŞTİRME REKORLARI KIRMAK DEMEKTİR. (ÜNİVERSİTEYE GİDEN 12 YILLIK EĞİTİM SÜRECİNDE 8 AYRI OKULDA OKUMAK GİBİ)
TAYİN OLUNAN ŞEHİRDE YENİ DOSTLUKLAR,AŞKLAR KAZANIP SONRA ONLARI KAYITSIZ ŞARTSIZ TERK ETMEK VE GİTTİĞİNİZ YERDE BUNLARI SIFIRDAN YAPABİLMEK İÇİN YIRTINMAK DEMEKTİR. (Kİ MUHTEMELEN BUNU BAŞARIP “OH NE GÜZEL ORTAMIMI KURDUM”DEDİĞİNİZDE, YENİ BİR TAYİN EMRİ BABANIZIN ELİNE ULAŞMIŞTIR)

OKULUN İLK GÜNLERİNDEN NEFRET ETMEK DEMEKTİR. (HERKES BİRBİRİNİ TANIMAKTADIR SİZSE BENİM GİBİ YENİ BİR VAR MI DİYE BAKINIP İLK İRTİBATI ONLA KURMAYA ÇABALARSINIZ.
MUHTEMELEN İSMİNİZ SINIF LİSTESİNE YAZILMAMIŞTIR. EN ALTA KALEMLE
EKLERSİNİZ. NUMARANIZI DA BİLMİYORSUNUZDUR. İLK BİR HAFTA BÖYLE MİSAFİR
SANATÇI GİBİ OKULA GİDİP GELİRSİNİZ…)

BABANIZ EMEKLİ OLANA KADAR EVİNİZİN SİZE AİT OLMAMASI, OTURACAĞINIZ EVİ SEÇEMEMENİZ, POSTER YAPIŞTIRIRKEN BİLE “DEMİRBAŞA ZARAR VERMEYELİM” KAYGISI TAŞIMAK DEMEKTİR.

VATAN SEVGİSİNİ KİTAPLARDAN OKUYARAK DEĞİL, BİZZAT YAŞAYARAK
ÖĞRENMEKTİR.

ASKERİ OPERASYONLARDAN, GÖREVLERDEN BABANIZIN SAĞ DÖNÜP DÖNMEYECEĞİNİ BİLMEYEREK UYKUSUZ GECELER GEÇİRMEK DEMEKTİR.

TÜM BUNLARA RAĞMEN DIŞARIDAN BAKAN GÖZLER
SİZİN KAMPLARDA NASIL EĞLENDİĞİNİZİ
ORDU EVLERİNDE NASIL UCUZA KOLA İÇTİĞİNİZİ
LOJMANLARIN DEVLETE YÜK OLDUĞUNU
ASKERİ ARAÇLARDAN BEDAVA İSTİFADE ETTİĞİNİZİ
BABANIZIN MAAŞININ NE KADAR YÜKSEK OLDUĞUNU
ASKERLİK ZAMANIMIZ GELDİĞİNDE BABANIZIN SİZE TORPİL YAPACAĞINI KONUŞURLAR…
BİNLERCE KEZ AÇIKLAMIŞ OLMANIZA RAĞMEN…

HER ŞEYE RAĞMEN BİZİM TEK YAŞADIĞIMIZ BABAMIZIN MESLEĞİYLE GURUR DUYMAK VE MESAİ ARACI LOJMANA GİRDİĞİNDE, TEK TİP ELBİSELİ İNSANLAR ARASINDAN BABAMIZI BULMAKTI.
BU DUYGULARI ANLAYAN VE PAYLAŞAN TÜM ASKER ÇOCUKLARINA SEVGİ
LER...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sözüm meclisten dışarı ama ben böle olmak istemem sırf bu yüzdende uzmanlıktan kapıdan döndüm.

19bao07

Bilgi Girilmemiş
sözüm meclisten dışarı ama ben böle olmak istemem sırf bu yüzdende uzmanlıktan kapıdan döndüm.
ben çok istiyodum subay astsubay olmayı , kazandım da hepsini zamanında , ama babam yapamassın sen dedı , senelerdır çektik zorlukları sen bari çekme dedi , inat da ettim ama göndermemişti.. o dönemden astsubay ve subay olan bisürü arkadasım var , onları gördükçe hep iyiki göndermemiş , kesinlikle çok zorlanırdım diyorum. sonra bi dank ediyo , keşke gitseydim zorlansam ne olcak vatan aşkı diyorum :) değişik durumlar.. liseyi bitirene kadar 6 okul değiştirdim , çocugumunda oyle olmasını ıstemezdım orası da ayrı

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben çok istiyodum subay astsubay olmayı , kazandım da hepsini zamanında , ama babam yapamassın sen dedı , senelerdır çektik zorlukları sen bari çekme dedi , inat da ettim ama göndermemişti.. o dönemden astsubay ve subay olan bisürü arkadasım var , onları gördükçe hep iyiki göndermemiş , kesinlikle çok zorlanırdım diyorum. sonra bi dank ediyo , keşke gitseydim zorlansam ne olcak vatan aşkı diyorum :) değişik durumlar.. liseyi bitirene kadar 6 okul değiştirdim , çocugumunda oyle olmasını ıstemezdım orası da ayrı
aynen kardeşim aynen o yüzden istemedim işte..eşin evde korkarak seni bekledikten sonra sende eşin çocukların acaba iyilermi diye düşündükten sonra başlarım öle askerliğe vatan hepimizin vatanı yanlız öle bir asker seçeceklerki korkusuz hayatından beklentisi olmayan iş te ozman eyv. derim.