Askerlik

rosenberq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam abiler askerlik hakkında bir kaç sorum olucak bilgilerinize ihtiyacım var

ben 1992 doğumluyum yalnız askere gitmedim muayenem geldi muayene olmadım yoklamam geldi yoklamaya gitmedim 92 doğumlular gitti 93 doğumlularında 3. tertibi gitti.
ben okuldan mezun oldum gittim ertesi gün muayenemi oldum oradaki yetkili kişi devre kaybı kaçak olduğumu söyledi ve gerekli belgeler dolduruldu benim gitmem gerekirken en yakın şubat ayında gidersin dedi ben gitmek istiyorum erken sevk zamanını kaçırdım o yüzden dilekçe yazamıyorum ama hatay 4. tertib götürüyor bayram sonunda benide götürürler mi şubattan önce.

amcamın oğlu 1990 doğumlu tecili bozdu bayram sonu gidiyor ben gidemiyorum şubat diyorlar.

ben muayene olurken senin kaçak oldugunu sistemden kaldırıyorum dedi mahkemeye cıkıp hapis veya para cezası alma dedi görevli bana.

rosenberq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani 93/4 tertib beni götürürler mi yoksa 94/1 mi giderim

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
93/4 dk olarak gidebilirsin kardeşim büyük ihtimalle askerdeki en kötü devredir dk :) şimdiden geçmiş olsun :) hayırlı tezkereler :)

rosenberq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gideyim de 1 2 3 4 fark etmez ben askere gideyim yalnız peki başka fikri olan yok mu abiler

tragedy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
zamanında muayeneye gidip yoklamanı yaptırsaydın ben öğrenciyim vs devre kaybı olmazdın muhtemelen fazla beklemeden giderdin, yoklamaya gitmediğinden dediği gibi mahkemeye verebilir sanırım günlüğü 8 liradan cezası var dilekçe ile nedenini belirtip onu hallediyolar

rosenberq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onu hallettik devre kaybı olayını yani mahkemeye gitmiyeceğim ve ceza kesilmeyecek

msadık

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
askerde bütün devreler aynıdır.başta alt devre olusun sonra üst devre.kaç gidersen git herşeyi yaşıyorsun zaten. sen hatayın neresindensin? her ilçe farklı gidiyor.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bu dört devreye ayrı ayrı isim takarlar, 4 devre gitmemek lazım... :)

rosenberq

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hatayın erzin ilçesindenim normalde hatay 3 tertip götürüyor yalnız kısa dönem olan bi abimiz var burda iş yerinde o bayram sonu 4 tertip gidiyor birde okuyan amca oğlu vardı o tecili bozdurup 15 ay gidecek oda 4 tertip gidiyo ben gidemiyom götürmüyorlar

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş