Asr !!

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle zaten araca patinaj cektirip lastıklerı eskıtmeye karsıyım sadece denemek istedim bakalım o tuşu oraya sus diyemi koymuşlar diye :D

renault arabanızı mındar etmeyin diye o tuşunun yanında birde devreye girme hızı koymuş :D, ogün abi açıklamış zaten demek istediğimi bana açıklama düşmez daha ..

ogunmisir

Ogün MISIR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zamanında MRS ile ilgili yurtdışı formlarda yaptığım araştırmalarda,çok özel bir yazı okumuştum.Bir R26R mühendisinden,MRS öyle bir tasarlandı ki,aracın var olan kuvveti ile girdiği bir virajda veya engelde sürücüyü hayatta tutmayı planladık demişti.Kaza testleri dikkat ederseniz ortalama 60km/h ile yapılır,bu sebeple de 50km/h makul rakam.Kendinden geçen,karısına kızına kızan agresifleşen bir sürücü her an kontrolü kaybedebilir.Biz onu tekrar bulmanızı sağlıyoruz demişti kısaca:)

MADFROSTER

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Devreye mutlaka girer,sizin normalde komple kapatma yetkiniz fabrika tarafından kısıtlanmıştır.Ozan'nın dediği gibi bu özellik MRS de 50 km/h da aktif olur.Size yanıltıcı gelen sürattir,neticede araç patinajda kalınca hız ölçer anlık dönme hızını tespit eder,araç normalde o hızda değildir ancak tekerlek o hızda döner.Yani araç gitmesede siz hız limitine ulaşmış ve sistemi tetiklemişsinizdir.Bu sebepledir ki özellikle vteklerde sık sık görünen aracın draglarda filan aniden 70 km/h süratlere çıkması sonrada bir süre daha o süretle gitmesine rağmen asıl süratin o olmamasından kaynaklanır.Buradan da vtekçilerin bir yalanı daha ortaya çıkar.
:)Basit veya komplike modifiye ile anında yüksek süratlere çıkmak ancak laptop ve km göstergesine entegre ölçümlerle sağlıklı hesaplanabilir.

Eyw ogün abi bu bilgi baya işime yaradı teşekkürler :eyv

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence saçma geri devreye girecekse o tuşu hiç koymasın :D bmw mercedeste kapattıgın zaman sen açana kadar girmiyo devreye ister asrli ister asr siz kullanabiliyosunz arabayı olması gerekende bu bence