Astra J'den Megane 3'e Geçtim

MaRsHaLL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 2013 senesinde sıfır aldığım ve her kilometresini zevk alarak kullandığım 62bin km Astra J Edition1.6 115hp (tüplü) 6 ileri tam otomatik aracımı satıp uzun süredir araştırdığım 28 Kasımda 82Bin km'de 2013 Megane 3 İcon Dizel (1.5 110 hp) Manuel aracı Kayseriden aldım. Araçla ilgili ilk İzlenimlerimi aktarmak istiyorum.
Öncelikle belirtmek isterimki senelerdir Reno araçlara hep ön yargı ile yaklaştım ama aracı kullanmaya başladıktan sonra ne kadar haksızlık ettiğimi geçte olsa anladım.
İzmir'de oturduğum için aracı Kayseriden aldım yaklaşık 950 km. aldığımda depoyu fulledim ve bir depoyla 950 km'si şehir dışı 150km 'si şehir içi toplamda 1100 km yol yaptım.Ama yolda aracı denemek için cok fazla dikkat etmeden kullandım 110-120 km arası hız sabitliyici ve rampalarda çekişi kontrol etmek için asıla asıla kullandım. Bence gayet güzel bi değer.
En çok dikkatimi ceken Dci motor oldu inanılmaz keyifli,alt devirlerde çok canlı ve gaza ne zaman basarsan bas ayağının altında sürekli patlamaya hazır bi güç olduğunu belli ediyor kullanıcısına işte bu yüzden rampaları bile vites düşürmeden 6. vitesde çok çok rahat ivmelenerek çıkıyor.
Gelelim Astra J'ye göre + ve - lerine
+Hafiflik
+Çeviklik
+Malzeme Kalitesi
+Yalıtım (Yol ve Motor sesi)

-Yol Tutuş
-Tokluk
-Çukur Performansı
-Genişlik
-Müzik Sistemi

Bunların içinde beni en cok etkileyen müzik sistemi oldu.Çünkü müzik dinlemek benim en büyük hobilerimden.Resmen facia ne bas var ne tiz var.
Şuana kadar aklıma gelen ilk izlenimlerim bunlar.Sizlerinde sorcağı şeyler olursa cevaplayabilirim herkeze iyi forumlar.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar 2013 senesinde sıfır aldığım ve her kilometresini zevk alarak kullandığım 62bin km Astra J Edition1.6 115hp (tüplü) 6 ileri tam otomatik aracımı satıp uzun süredir araştırdığım 28 Kasımda 82Bin km'de 2013 Megane 3 İcon Dizel (1.5 110 hp) Manuel aracı Kayseriden aldım. Araçla ilgili ilk İzlenimlerimi aktarmak istiyorum.
Öncelikle belirtmek isterimki senelerdir Reno araçlara hep ön yargı ile yaklaştım ama aracı kullanmaya başladıktan sonra ne kadar haksızlık ettiğimi geçte olsa anladım.
İzmir'de oturduğum için aracı Kayseriden aldım yaklaşık 950 km. aldığımda depoyu fulledim ve bir depoyla 950 km'si şehir dışı 150km 'si şehir içi toplamda 1100 km yol yaptım.Ama yolda aracı denemek için cok fazla dikkat etmeden kullandım 110-120 km arası hız sabitliyici ve rampalarda çekişi kontrol etmek için asıla asıla kullandım. Bence gayet güzel bi değer.
En çok dikkatimi ceken Dci motor oldu inanılmaz keyifli,alt devirlerde çok canlı ve gaza ne zaman basarsan bas ayağının altında sürekli patlamaya hazır bi güç olduğunu belli ediyor kullanıcısına işte bu yüzden rampaları bile vites düşürmeden 6. vitesde çok çok rahat ivmelenerek çıkıyor.
+Hafiflik
+Çeviklik
+Malzeme Kalitesi

-Yol Tutuş
-Tokluk
-Çukur Performansı
-Genişlik
-Müzik Sistemi

Bunların içinde beni en cok etkileyen müzik sistemi oldu.Çünkü müzik dinlemek benim en büyük hobilerimden.Resmen facia ne bas var ne tiz var.
Şuana kadar aklıma gelen ilk izlenimlerim bunlar.Sizlerinde sorcağı şeyler olursa cevaplayabilirim herkeze iyi forumlar.

Malesef renaultlarin yeni modellerinde musik olayi biraz toparlandi ama hala cok iyi dehil heleki megane3 ve altindaki serilerde belirttiginiz gibi hic takmasalar daha iyi olurmuş o derece vahim. Aldığınız kasa benimde cok hosuma giden bi kasa. Ama kullandigim aracla kasa haric herseyleri ayni. Renaultun asmasi gereken tek nokta trim sesleri ve muzik sistemi bence bunu cozseler bile yuksek bir deger olur araclarinda.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MaRsHaLL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnanın suan kullandığım megane'da trim sesi cok yok, Astramda ön konsolda trim sesi cok daha fazlaydı

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Öncelik ile çok keskin bor donus olmus ama yine de dogru karar olmus.. DCI motorun durumunu mercedesin A serilerinde kullanılan motor diye anlatabilirsiniz arkadaşlarınıza o derece keyifli ve düzgün çalışan bir motor dur. Zaman ile daha alışacaksınız birbirinize ki yakıt değeri sanirim biraz daha düşer uzun yolda kullanıma bağlı olarak.. müzik konuşun da tüm renault kullanicilarin ortak sorunudur bu ama çok değil bir dach çevirici bir anfi 2 düzgün mit takimi ile orjinalliği bozmadan tatminkar ses alabilirsiniz.. Biz den de şimdilik bu kadar forum da bir çok dizel araç kullanırken dikkat edilmesin gerekenler ile alakalı konu var incelterek bilgi ve tecrube edinebilirsiniz.. son olarak aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüş ler.. Hoş geldiniz..

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Yeni aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin cümlemize. Ses sistemi gerçekten çok zayıf sesli müzik dinlemeyi seviyorsanız mutlaka müdahale şart bence teyp değişerek işe başlanmalıdır

muzikadami

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.
Bende yeni aldım aracımı megane 3, bende sizin gibi müzik ses konu üzdü. Gerçekten çok kalitesiz.
En iyi çözüm komple değiştirmek ama tabi yeni araç alınca çok masraf yapamayacağım için sadece 90 TL'ye tweeterları aldım ve taktım, bu cuzzi masrafa karşı ses kalitesinde artış oldu.
Bu videodan keşfettim olmadığını https://www.youtube.com/watch?v=7MhBN1DOVsU
aldığım ürün https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/tweeter-hoparlor-takim-8200304437-P88863466
Tesisat hazır olduğu için montajı çok kolay oldu.
Eğer çok masraf yapmak istemiyorsanız sizde bu şekilde yapabilirsiniz.
Eğer imkan varsa tabi teyip dahil ses sistemini komple değiştirmek lazım.

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
+Hafiflik
+Çeviklik
+Malzeme Kalitesi

-Yol Tutuş
-Tokluk
-Çukur Performansı
-Genişlik
-Müzik Sistemi

Aracin hayırlı uğurlu olsun kazasiz cezasiz keyifli sürüşler. Yol tutuşu icin spor yay kullanabilirsin ben woghtland aldim konfor ve yol tutuşu cok iyi tavsiye ederim
b43765d8cc875e42eaf51abe398b87eb.jpg
76fe17d1ce0de97798a4a4bf04201314.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun öncelikle. Bende de 2011 105 lik manuel var. Ses sistemi kötü değil yok hükmünde gibi birşey:). Birde privilige paket. Yanlız bende ki düşük devirler de ölü gibi deviri bulunca çok iyi gidiyor. Demekki euro 5 motorlarda biraz daha iyi yapmışlar alt devirleri. Yalıtımını benim de dikkatimi çekti iyi yapmışlar. Arkadaş zamanında 2010 aracına eski tip multimedia taktırmış. Hoparlör de değiştimemiş ama ses bayağı iyileşmiş benimkine göre.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MaRsHaLL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler.Kontrol ettiğimde tweeterların oldugunu gördüm.Sanırım İcon donanım olduğu için koymuşlar.
Merhaba,
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.
Bende yeni aldım aracımı megane 3, bende sizin gibi müzik ses konu üzdü. Gerçekten çok kalitesiz.
En iyi çözüm komple değiştirmek ama tabi yeni araç alınca çok masraf yapamayacağım için sadece 90 TL'ye tweeterları aldım ve taktım, bu cuzzi masrafa karşı ses kalitesinde artış oldu.
Bu videodan keşfettim olmadığını https://www.youtube.com/watch?v=7MhBN1DOVsU
aldığım ürün https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/tweeter-hoparlor-takim-8200304437-P88863466
Tesisat hazır olduğu için montajı çok kolay oldu.
Eğer çok masraf yapmak istemiyorsanız sizde bu şekilde yapabilirsiniz.
Eğer imkan varsa tabi teyip dahil ses sistemini komple değiştirmek lazım.

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız hayırlı olsun ford ve opellerin fabrikasyon ses sistemleri çok güzel oluyor genelde