Atiker LPG 3 Uyarı Sesi ve Sürekli Benzinde Çalışma. LPG ye Geçmiyor.

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar bu güne kadar hiç bir problem yaşamadığım Atiker LPG kitimde bir sıkıntı söz konusu.

Olay şudur ki; bu güne kadar Benzin LPG geçişlerinde motor durması dahil hiç bir sıkıntı yaşamadığım arabam, Son 3 gündür motor durdurmalarında 3 kez ses sinyali vermeye başladı. Öncesinde hiç yapmazdı bu işi. Neyse ben bu olaya hiç takılmadım fakat bu gün yaklaşık 400 km yol yaptım. Varış noktasına geldiğimde aracın motorunu durdurdum. Hemen 4-5 dk sonra tekrar çalıştırmak icap etti fakat marş aldıktan hemen sonra 3 bip sesi ve araç benzinde kaldı. Bu arada aracımda yarım depo lpg var. Ondan sonra olan oldu hiç bir şekilde araba LPG ye geçmiyor her defasında aynı. Sıkıntı neden kaynaklıdır acaba arkadaşlar. LPG garantisi devam ediyor işlemler garantiden olurmu inş olur.

Bilinmesi öenmlimidir bilmem aracı sıkıştırdım bu gün ortalama 130 km saat hızlarında klima sürekli yüksek devirde açık olarak kullandım.

Önerileriniz nelerdir arkadaşlar.

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgisayara bağlanıp sorun bulunur. Bir problem var ki lpg ye geçmesine izin vermiyor sistem. 130 km hız ve klima aracı çok sıkıştırmaz bence. Sistemden bir probleme benziyor.
Lpg nin önde sigortası vardır. Mikserin oralarda. Onu bir söküp takın, kendine gelir belki.
Olmazsa servis yolu görünmüş
Geçmiş olsun

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla anlamadım ne iş bu. Şimdi bir iki video izledim aldım elime feneri gece gece gittim daldım kaputa dünya bir fiş söküp geri taktım nafile aynen devam bizim hata ya da arıza. Şimdi çok problem değil ikamette olsa götürürüz servise hanım köydeyim manyas da zannetmem ki servis olsun. En yakın gönen ya da Bandırma var. Oralara gitmek zorundayız şimdi oda mecburen Pazartesiye kaldı. Yahu şu araba bana 4 hafta demeden birşey çıkarmak zorunda mı anlamadım gitti...

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigortanın yerini resimle göstere bilirmisin kardeşim birde onu deneyelim olmaz ise...

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabam yakında değil ama benim lpg sigortası lpg beyninin yakınında, kırmızı bir sigorta. Sigorta tablasında değil, lpg pc bağlantı kablosunun oralarda tek bir sigorta. Arabanın yanına gidince foto atarım

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En olmadı akü kablosunu söküp 10 sn bekleyip takın. Teyp orjinalse kodunun olduğundan emin olun.

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamam olur şimdiden teşekkür ederim..

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü kablosu sıkıntı bu seferde servise gidip bütün arızaları sildirmek lazım... Sigorta daha mantıklı akü kablosundan sonra cam ayarı bilgisayar ayarı bir yığın iş çıkıyor...

equity

Gökberk YILMAZ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
(sadece tahmini) lpg enjektörlerinden biri yada birkaçı bağlantı sorunu yaşıyor olabilir

paganini58

Osman Serdar HANÇER
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
(sadece tahmini) lpg enjektörlerinden biri yada birkaçı bağlantı sorunu yaşıyor olabilir
Kabloları elle kontrol ettim çalışmadı. Belkide ben beceremedim. Artık yarın bandırma da servisine götüreceğim atikerin inş. Hallolur fazla masraf çıkarmadan...