Austral aldım, ilk izlenimlerim

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhabalar.

Eski aracım 2015 model, icon kadjar'ı takas vererek, AUSTRAL Techno Esprit Mild Hybrid, Full donanım (konfor paket dahil) satın almış bulunuyorum. 1.769 milyon TL'ye mal oldu. Satın aldıktan sonra bir kaç problem yüzünden aracın elime ulaşması zaman aldı. Önce araç nakli sırasında taş sıçramasına bağlı boya hasarları tespit edildi, cam filmi ve ücretsiz ilk bakım ile anlaşma sağlandı. Sonra da aracı teslim alırken konfor paketi ile ilgili bir hata mesajı verdi, Fransa'ya bağlanıp kontrol ettiler, aracın yazılımını güncellediler vs. 1 hafta daha gecikti teslimat. Geçtiğimiz Perşembe akşamı araca kavuştum.

mke0p6f.jpg

ps7y9fl.jpg

Aracın sürüş hissi ve kalite hissi çok çok iyi. Oldukça konforlu. Yakıt tüketimim henüz yüksek ama zamanla düşecektir (Ortalama 9.2-9.5 lt/100km şu an)

Bu modelin Türkiye'ye gelen modeli, Avrupa'da satılan modeline göre epey kırpılmış maalesef. Bunun dışında muhtemelen henüz Türkiye gelmeyene modeller de var (iconic gibi).

Austral kitapçığında bazı modeller için bahsi geçen, ancak AUSTRAL Techno Esprit Mild Hybrid 160 Hp Auto, full donanımlı Türkiye modelinde yer alamyan özellikler listesi

1. Isıtmalı direksiyon simidi
2. Hafızalı ve geri viteste eğilebilir dikiz aynaları
3. Ön yolcu koltuğunda masaj
4. Active Driver Assist & Şerit ortalama
5. Uyarlamalı hız regülatörü (ACC) & Stop and Go
6. Lastik basınçları kontrol sistemi (basınçları gösterme)
7. Yüksek ekran (cama yansıtma, head up display)
8. Büyük multimedia ekranı
9. 360 derece kamera
10. Otomatik park yardımı & eller serbest park
11. Aktif arka acil durum freni
12. Arkadan geçen trafik park uyarısı
13. Dinamik şase & yokuş iniş kontrol (HDC)
14. Yönlendirmeli arka tekerlekler (4Control)
15. Snow ve All-Terrain sürüş modları
16. Eller serbest bagaj açma
17. Tahmine dayalı ECO sürüş asistanı
18. Yerleşik harita & navigasyon, hayalet ekranda navigasyon
19. Park çıkış uyarısı (muhtemelen yok)

Bir kaç günlük araç deneyimimle yazdım. Eksik ya da hatalı bilgi varsa düzeltebilirsiniz.

View tuşu ile sadece iki ekran (sanırım "klasik" ve "en az") var. Araçta yerleşik navigasyon olmadığı için "navigasyon" zaten beklemiyorduk ama "gerçekci sahne" de yok sanırım.
Kitapçıkta öngörülen bakım 30 000 km / 12 ay yazıyor, ama aracı teslim ederken 20bin km dediler bakım için.

Hız değiştirme (vites değiştirme) tavsiye göstergesi sürüş sırasında hiç görmediğim, belki manuel modda vardır, manuel mod denemedim. Ama tahmine dayalı ECO sürüş asistanının bir özelliği ise o da yok demektir.

Bu araçla ilgili Türkçe kılavuzları da paylaşayım

Araç web kılavuzu

Araç PDF kılavuz

Multimedia web kılavuzu

Multimedia PDF kılavuz
1OomFAf5RHJ5rZ16OQNjHYD_XEg44hBSg

1OomFAf5RHJ5rZ16OQNjHYD_XEg44hBSg

view

Son düzenleme:

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhaba ,
Yeni aracınızı güle güle iyi günlerde kullanmanızı dilerim.Hayırlı uğurlu olsun.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yeni aracınız hayırlı olsun, rengi güzelmiş iyi günlerde kullanın...

hatipoglu

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Teşekkürler. Bu arada tüketimi 8.2 lt/100km'ye düşürdüm.

Renk gerçekten güzel ama bir dezavantajı var. Boya koruma, pasta cila, otomatik yıkamada (bıcı bıcı) yıkama vb hepsi yasak, araç teslim ederken bu konuda bilgilendirdiklerine ilişkin bir yazı imzalattılar. Özel bir renk olduğu içinmiş. Ancak süngerle yıkanmalıymış.

• Beğen
Tepkiler: *USTA

ErdlK

Kayıtlı Üye
35-İzmir
Hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız kullanın inşallah. Paylaşımınız için de teşekkürler, ilerleyen zamanlarda fark ettiğiniz detayları da bekliyor olacağım.

sbsezgin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle, bende 2016 Opel Insignia1.6 CDTİ aracıma veda ederek 20 Ekim itibari ile AUSTRAL Techno Esprit Mild Hybrid (Konfor paket dahil) Saten Mineral Gri ile yeni bir başlangıç yaptım.

ADMİN

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Sayın @hatipoglu ve @sbsezgin araçlarınız hakkında bizleri biraz daha bilgilendirebilirmisiniz. Malum bu aralar sizin aracınız çok dikkat çekmeye başladı bende dahil olmak üzere birçok kullanıcı bu aracı araştırıyor. Şimdiden teşekkürler.

capturxenon

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inş bende 2015 captur dan Austral. techno esprit alpine full pakete geçiş yaptım herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
whatsapp-image-2024-02-07-at-23-27-20-jpeg.27346

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-02-07 at 23.27.20.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-07 at 23.27.20.jpeg
    258.4 KB · Görüntüleme: 384
  • Beğen

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inş bende 2015 captur dan Austral. techno esprit alpine full pakete geçiş yaptım herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
Hayırlısı olsun, iyi günlerde kullanın...

• Beğen
Tepkiler: capturxenon

capturxenon

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
  • Beğen