Ayakkabı Seçimi ve Güvenli Sürüş

i.ozdemir

İsmail ÖZDEMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben sadece kışın zorluk çekiyorum ince tabandan kalın tabana botlara geçiş yapınca sıkıntı oluyor onda da şöyle bir çözüm buldum kışın koltuğu bir tık geri alıyorum böylelikle o kalınlık ortadan kalkmış oluyor yazın kullanıyormuş gibi kullanabiliyorum :eek:

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Diğer aklıma gelen nokta da taban,topuk bölgesi malzemesi. Yine ince tabanlı farklıbir ayakkabı denediğimde taban malzemesi ne ise yol boyunca topuğum sabit duramadı, yani kauçuk, deri vb benzeri malzemeler gibi değil de, kaygan plastiği andıran bir malzeme. iyi ki en yakın mesafede denemişim çünkü sürekli kayması yorucu oluyormuş.

Ben tabana dikkat ederek belki de düşündüğümden çabuk alıştım benzinli araca da. Acemi sürücü için bu tip detaylar önemli olabiliyor, sonuçta debriyajı titremesini hissetmeden alışmak imkansızdı benim için, herhalde birçoğu için aynı sorun vardır.

En çok şaşırtan ise makosen ayakkabı iyi soğutulmuş araçta ayaklarım küçüldüğünden ayağımdan çıkıp yolda tehlike yaratmasıydı, bu belki daha çok bayanlara özgü problem olabilir, erkek ayakları genelde daha geniş olur tutar herhalde ayakkabıyı. Ama o korku yetti iyice dikkat etmeme.

Sadece bayanlar için geçerli galiba :). Bence tabanı düz olan her ayakkabı kullanılabilir sıkıntı yapılmaması lazım . Ama ayakkabı geçişlerinde biraz garipseme oluyor ister istemez. Bot ile kullanıp ondan sonra spor ayakkabı giyince hele hele converse tarzı taban kalınlığı az olan bi ayakkabı giyince oha bu ne gibi şeyler söyleyebiliyor insan :)

heh illa bayanlara laf edilecek di mi? :hıh bana sözlüm tavsiye ettiğine göre ( ilk kullanmaya başladığında o da dikkat etmiş demek ki) ve de sonraki yorumlarda görüldüğü üzere genel bir durummuş demek ki.

Vallahi şantiyede mikser kullanınca malum sivri tabanlı bot ile kullanıyoruz

Abi zaten Çok hızlı giden aletler değil sonuçta yük taşıyıpta gidiyorum takviye filan güzel tavsiye ederim mixer kullanmanı :D

Mikser görünce yol değiştirip kaçıyordum, şimdi geri geri kaçacağım:)
Ben sadece kışın zorluk çekiyorum ince tabandan kalın tabana botlara geçiş yapınca sıkıntı oluyor onda da şöyle bir çözüm buldum kışın koltuğu bir tık geri alıyorum böylelikle o kalınlık ortadan kalkmış oluyor yazın kullanıyormuş gibi kullanabiliyorum :eek:

ilginç çözüm:) mesafeden dolayı değil de hissiyat kaynaklı şimdilik bendeki problem ileride işime yarayabilir ama:):eyv

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
artık oyle bi duruma geldimki dukkanda oldugu icin aylık 2000-3000 Km yol yapıyorum.. Arabayı gozu kapalı kullanıyorum diyebilirim.. OtoPilottayım sanki hep .. Sabah bi kalkarım bakarım 150 km yol gitmisim nasıl gittim ne zzaman gittim sasırırım. yani ayakkabıymıs corapmıs botmus hic bakmam :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Özellikle Ankara kışlarında aracımda mutlaka bir ince tabanlı spor ayakkabı bulunurdu topuklu ayakkabıyla araç kullanmak ise nasıl bir hünerdir hala çözebilmiş değilim bunu yapan bayanlar korkunç bir yeteneğe sahip olmalı diye düşünüyorum:cool:

purmol

Bilgi Girilmemiş
heh illa bayanlara laf edilecek di mi? :hıh bana sözlüm tavsiye ettiğine göre ( ilk kullanmaya başladığında o da dikkat etmiş demek ki) ve de sonraki yorumlarda görüldüğü üzere genel bir durummuş demek ki.

yok yok bayanlar için mi geçerli diye soracakken cevap babında yazmışım yanlış anladınız.genel duruma bakarsak bu tür şeylerde sıkıntı yaşamayan forum un yaratığı benim heralde :D mesela çıplak ayak kesinlikle araba kullanamam.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
​Özellikle Ankara kışlarında aracımda mutlaka bir ince tabanlı spor ayakkabı bulunurdu topuklu ayakkabıyla araç kullanmak ise nasıl bir hünerdir hala çözebilmiş değilim bunu yapan bayanlar korkunç bir yeteneğe sahip olmalı diye düşünüyorum:cool:

ben çizme ve botla araç kullanamam sanırım, sıkıntılı insanım o yüzden kışın mutlaka yedek ayakkabı olacak sanırım.

topukluyla araca binenleri çok görüyorum da acaba işte onlar mı trafikte terör estiren bayanlar diye düşünmeden de edemiyorum:)

yok yok bayanlar için mi geçerli diye soracakken cevap babında yazmışım yanlış anladınız.genel duruma bakarsak bu tür şeylerde sıkıntı yaşamayan forum un yaratığı benim heralde :D mesela çıplak ayak kesinlikle araba kullanamam.
tecrübe kazandıkça ince-kalın taban sorunu kalmıyor çevremde gördüğüm kadarıyla. ancak ben gibi sıkıntı sevmeyenler bot, çizmeyle araç kullanmak istemeyebilirler zaten sıkışık trafikte o kadar oturmak yeterince gıcık :görkem