Aydınlatma projelerim.

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eline Sağlik Oktay Abi , Gene Çok Başarili İşler Çikmiş Ortaya :eyv :eyv

oktay toker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni İnsignia Cosmo far modifiyesi videomuz bunda yanış halleri daha net anlaşılıyor.

http://youtu.be/kZlh0SS-48s

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Flashörlerinde aynı anda yanmasını sağlaya bilirsek ortaya muazzam bir şey çıkmış olacak. Ellerinize sağlık.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mercedeslerde böyle oluyo çok hoş duruyor led sönüp sinyal yanıyor qw qw elllerine sağlık mis olmuş miss maşallah :)

oktay toker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'dan bir arkadaşımızın 2000 Fiesta aracı için çıkma far teminden sonra alınan orjinal Hella d2s xenon takım ile eski Hella merceklerden sonra çalışmaya başlandı.Biteli epey oldu ama paylaşım şimdi oluyor aksilik olmaz ise şehir dışında olan araç içinde montajı haftaya olacak.
Farların orjinal görünümü bu.
kF6nxX4.jpg
Komple dagılmış hali.
SHg7Iuv.jpg
Merceklerin montajlı hali.
6N4Ih6Z.jpg
vMGLCuh.jpg
Mercek kapaklarına ilk yaptığım hali bu idi sonra vazgeçtim.Mercek kapagı çok çizikli idi ve ilk defa en yakın krom tonunda boyamayı becerebildim diyabilirim.
bGLLJWc.jpg
2PRqclg.jpg
MiCvbh3.jpg
Sinyal kısmına junyan farlarda kullanılan merceğin camı ve krom çerçevesini kullanma fikri geldi ve power ledlerin dizaynı ile birleştirerek yeni sinyalin görünümü bu oldu.
OvjUP9R.jpg
İlk yaptığım mercek kapagındaki parçayı söktüm ve orjinal yeni Hella merceklerde kullanılan bir parçayı birleştirerek hem far çizgisinde mavi tonu yakalamış olduk(bu parça sadece bu amaç için yapılmış orjinal parçadır.) hemde far tipini tamamen degiştiren bence sert bakışıda elde etmiş olduk.Mercek şapkasının şekline yani desenli yapısına oturan orjinal Bmw halkalarınıda montajına karar verdim.Yuvarlak halka bu kapakta çok sırıttı resim dahi çekmedim.
g3IyGih.jpg
2koF41S.jpg
TTNi7qa.jpg
Camlar kapandıktan sonra.
CXyOUp3.jpg
FJkwHEB.jpg
lq4WMNm.jpg
xzskSKA.jpg
Halkaların yanar hali.
WrsvQUM.jpg
0QbVxFJ.jpg
Araç üzerindeki görünümü için bilahire resimleri ekleyeceğim.

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yine harika bir çalışma ellerine sağlık abi :eyv :eyv

oktay toker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son orjinal mercekli fara monte ettiğim Hella mercekteki montaj sonrasında elime geçen yine orjinal mercekli tasa yaptığım Valeo mercek montajında bu defa kafamı biraz daha meşğul edip orjinal mercek montaj kasasını kullanmak yerine aliminyumdan ayak yaparak merceklerin orjinal yapıdaki gibi durmasını sağlamaya çalıştım ve sanırım epey yaklaştım.Sonraki çalışmada aynı şekilde ayak yapıp dahada iy yapabileceğimi düşünüyorum.Bu çalışmalarda merceğin orjinal yapıdaki gibi çıkkın durmasını engelleyen en önemli nokta yeni takılan merceğin boyutu ile ilğili bir durum.Bu çalışmayı Hella mercek sonrasında yaptım biteli epey oldu ama eklemeyi unutmuşum.
Orjinal bozulmamış mercekli tasın hali.
vn3XX1u.jpg
Yaptığım aliminyum montaj ayakları

z67w1qv.jpg

Montajlı hali.

cKvsCPe.jpg

Kullandığımız Valeo mercek lens çapı Hella'dan ve orijinal Halojen H7 mercek çapından biraz küçük olduğu için biraz farklı duruyor.ama eski orijinal mercek kasasına yaptıklarımdan edindiğim tecrübe sonrasında daha iyi olan bir çalışma oldu.
Lz80lNg.jpg
Yine silikon desteği ile merceğimizi sağlama alıyoruz.
MY2kDR9.jpg
Farların kapanmış hali
I2TP0SC.jpg
x88OX5W.jpg
Mncgl7O.jpg
gN2W3bz.jpg