Aydınlatmayı kontrol ediniz hatası

mrtdincer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar;
Aracım 2011 Latitude 1.5 dCi Privilege Teknoloji paket. Aracımda bütün lamba, far ve sinyallerim çalışmasına rağmen "Aydınlatmayı kontrol edin" uyarısı alıyorum. Daha önce başına gelen veya çözüm hakkında bilgisi olan var mı acaba?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar;
Aracım 2011 Latitude 1.5 dCi Privilege Teknoloji paket. Aracımda bütün lamba, far ve sinyallerim çalışmasına rağmen "Aydınlatmayı kontrol edin" uyarısı alıyorum. Daha önce başına gelen veya çözüm hakkında bilgisi olan var mı acaba?
Sigorta atınca bu uyarıyı almıştım ama o zaman iç aydınlatma da yanmıyor idi . Aracınızın otomatik farı çalışıyor mu ?

mrtdincer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigorta atınca bu uyarıyı almıştım ama o zaman iç aydınlatma da yanmıyor idi . Aracınızın otomatik farı çalışıyor mu ?
otomatik farda dahil bütün aydınlatma ile ilgili sistemler çalışıyor. Görünen hiç bir sorun yok ama uyarı çıkıyor sadece

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha ufak aydınlatmalara bakınız mesela park lambası plaka lambası

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Birde onları kontrol edeyim ama serviste bakmış olmaları gerekli diye düşünüyorum

Servis atlayabiliyor bazen bu tip uyarilari. Birde islemler tamamlandi diye butun ariza isiklari sondurmus olabilirler akabinde ariza algilaninca tekrar yanmis olabilir servis isigi veya ariza isigi.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Aynen servis bazen atlayabiliyor bagaj aydınlatması vs tüm aydınlatmaları kontrol edin

mrtdincer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar tekrar merhaba. Sorunu çözdüğüm için başka birinin başına gelirse diye çözümü sizinle paylaşıyorum;
Aracın sorunu zenon far ayar beynindeymiş. Ancak yetkili servis bilgisayarında bile çıkmıyor hata. Bir ustanın önerisi ile bu beyni değiştirdik ve sorun ortadan kalktı. Bu arada aracımıda sattım, aranızdan ayrılıyorum şimdilik. Forumda yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geri bildirim için teşekkürler. Alana da satana da hayırlı olsun. Bizde her zaman Renault severlere yer vardır

Mustafa_&sarı

Kayıtlı Üye
01-Adana
Aynı sorunu ben yaşıyorum suan yanmayan lambalarım yok götürmediğim usta kalmadı adanada servise götürdüm geçtiğimiz kasımda 80 milyar istedi ama arızanın içeriğini söylemiyor yasakmış far beynini değiştim yine aynı çözülmedi arıza 😞