Ayna Altı led Yapımı ( Resim + Video )

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
dzh212041334912664.jpg

Ben şöyle bir sinyal yapmayı düşünüyorum megy'e. Gündüz ledlerinden falan böyle bir şey uygulamamız mümkün mü Emre?

Ayrıca, ellerine sağlık. Gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Arabalarda ledleri ne kadar sevmesem de.
ıslık

şunlar işini görebilir abi.
http://www.hepsiburada.com/liste/mo...spx?productId=otm85a33291&categoryId=20024668

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emeğine sağlık kardeşim. :eyv

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emir hocam sağ olun teşekkür ederim :=) O elastik led güzelmiş hoşuma gitti ama yorumlardan anladığım kadarı ile kalın ve kaba görüntüsü varmış daha estetik bişeyleri bulunur elbet :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün aklıma şöyle bir şey geldi. Krom kaplama alıp onun içine ledleri döşeyip sonra yapıştırsak ve kablo içinde sadece arka plastikten bir delik delsek nasıl olur acaba. Beni en çok düşündüren sinyal kablosunu nerden aynaya getireceğiz.

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu gün aklıma şöyle bir şey geldi. Krom kaplama alıp onun içine ledleri döşeyip sonra yapıştırsak ve kablo içinde sadece arka plastikten bir delik delsek nasıl olur acaba. Beni en çok düşündüren sinyal kablosunu nerden aynaya getireceğiz.

Aslında yani bir çok şey yapılabilir simetrik delinerek direk ledler bile monte edilebilinir yaratıcılığımıza kalmış :) Sinyal kablosu çok sıkıntı olmaz kapı pandizotu sökülüp ayna dibinden kablo içeri alınır , çamurlukla kapı arasındaki hortum lastik borudanda içeri geçirilir eğer o müsait değil soketli tip ise yani ona dıştan bantlanarak gene geçirilir fitilin altından kapı kapandığında kablo kesilmez :) Sigorta panosundan uygun kablolar bulunup elektriği alınır hiç beceremezseniz çamurlukdaki sinyalden paralel bile çekilir :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çamurlukta ki sinyallerden çekmek bana en mantıklısı geliyor. İyice araştırıp denemek lazım.;)

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok problem olmaz elektriği alcağın yer abi sonuçta çamurluğa giden tesisatta büyük ihtimal içerdeki panodan gidiyodur motor bölümünden değilse :) Hani hiç olmazsa projeyi yaptıkdan sonra 5 10 liraya sadece elektrikci bile bağlantısını yapabilir diye düşünüyorum :)

engin4545

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde broadwayime dusundugum prijeydi. R9 larda da katlandiginda etkilenmeyen yer var. mesela elektrigini merkezi kilitten alsak ve uzerine de paralel bir kondansator baglasak .merkezi kilidi acinca belli bir sure yanar ve sonra soner.nasil olur dersiniz fikrime

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yapılabilir dediğiniz mantıklı hayal gücünüze kalmış fakat kondansatör ile benim yaptığım kadar ledi besleyecek enerjiyi depolaamk güç olur . Gecikmeli tavan lambası için röleler var 10 15 lira onunla destekleyebilirsiniz kilitledikden sonra 30 saniye 12v akım veriyor :)

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emeğine sağlık :eyv emre sen bir megane ayna sinyali yapmalısın bence hakkı abinin dediği gibi