Bagaj su alıyor acil yardım

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba daha önce açılan konular var ama bu yağmurlu günlerde her yağmur sonrası bagajdan bir bardak su boşaltıyorum. Stop lamba diplerinde ıslaklık yok kilit karşılığının altından da su akma izi yok. Genel olarak sol tekerlek üstündeki iç döşemeden aşağı doğru ıslaklık var. Araç geriye ve sola doğru meğilde yani Sol arka köşe daha da çukurda kalıyor dolayısıyla sol arka köşede su birikiyor. En kısa sürede ustaya göstereceğim ama en yakın sanayi bana 80 km ve her zaman gidemiyorum. Gitmişken tek seferde çözdürebilirsem iyi olur. Daha önce yaZılanlardan farklı öneriniz varsa alabilir miyim?

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilmeyen için aracım 1.6 rte hatcback (hb)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkalarda davulumbaz var mı?

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekerlek üstündeki plastik parçalardan bahsediyorsanız var bugün ustaya gösterdim arkayı komple söküp döşeme filan su döküp bakacağız muhtemelen üstten su alıyor dedi işleri çok yoğundu cuma günü tekrar gideceğim o zaman bakacak ustam

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fitillerden olabilir tavanda boydan boya giden plastik bir cita var mi

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tavanla kapının birbirine bastığı yere sol arka kapı fitilini çoknaz kaldırarak baktı hafiften ince kılcal bi çatlak vardı bundan da olabilir cuma günü buraya da bakalım dedi. Ayrıca davlumbazı olmaması önemli değil şuanda çünkü araba hareket halindeyken değil akşam sabaha kadar durduğunda su birikiyor. Ertesi gün arabayı ters meyilde bıraktım yine çok çok az su vardı ama önemsiz derecede azdı ilkine göre

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bagajda arabanın arkasında sonradan işlem vs yoksa büyük ihtimal fitildendir. Bagaja yatıp aralara su tutarak nerden aldığını da görebilirsiniz

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabada sadece sağ kapıda boya vae başka yerde işlem yok. Yarın bi aksilik olmazsa bakacağız artık sebebini bulursak yazarım

gokmar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustanın yaptığı kontrol sonucu bagaj fitilinin eskimesinden dolayı bagajın tavan la birleştiği yerden su alıyormuş fitil değişince su tuttu herhangi bir sızma tespit edemedi bakalım artık bir sonraki yağmur u bekleyeceğiz sağlam oldu mu diye