Bagaj yine su alıyor...

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağmurlar başladı, biz de nasibimizi aldık.

Geçen yıl yine uğraştım bunla. bagaj dibi gölleniyor, suyun nerden geldiğini çözemiyordum. Kaportacının azizliğine uğradım, önce bagaj lastiği değişti olmadı, lamba çevrelerine silikon sıkıldı olmadı, sağına soluna kağıt soktuk su tuttuk olmadı, hasbelkader hafif ve uzun süre yağan bir yağmur sonrası bagaj sağ stop lambası altında ki çürümenin iç kısmında lamba kablolarının ıslak olduğunu farkettim. Çürümeden sızıyordu su. Çürüyen yer macunlandı. Sorun bitti ama 1 aylık uğraş ve gereksiz para harcaması yanında kaldı.

Şimdi yine bagaj aynı yerde gölleniyor. Yalnız bu sefer lamba kabloları kuru. Farklı olarak kilit yuvasında tam da bagaj ışığını yakıp söndüren butonun altında da gölleniyor su. Su oraya nerden geliyor yine masraf etmek istemiyorum...

R19 1.6 RT 96'

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Eger araciniz lpg li ise tup nemlenme yapiyor tupun ustunu eski bir montla kaplayin. Bende siz gibi bagaj su aliyor sanmistim. Tuptende kaynaklanabiliyor.

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eger araciniz lpg li ise tup nemlenme yapiyor tupun ustunu eski bir montla kaplayin. Bende siz gibi bagaj su aliyor sanmistim. Tuptende kaynaklanabiliyor.

Ama tüp koltuğun dibinde sağda 32'lik tüp, su birikintisi tam da kilit altı orta kısımda. Uzun süreli yağan yağmurda oluyor, su tutunca olmuyor... Yine de bakarım üstad, sağolasın...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Ama tüp koltuğun dibinde sağda 32'lik tüp, su birikintisi tam da kilit altı orta kısımda. Uzun süreli yağan yağmurda oluyor, su tutunca olmuyor... Yine de bakarım üstad, sağolasın...

Benimkide öyleydi tüpün üstünü arkasını elinle yokla ıslaklığı farkedersin.

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bagaj su problemi

Selam arkadaşlar abi benim araçta ayni rt 97 model bagajin sağ tarafinda su gölleniyordu bu su nerden gelir kafayi yiyicektim havalandirma izgarasini silikonladim olmadi dün yağan yağmur olduğu gibi bağajin içinde.tamirciye götürdüm sağ stopun ordan geliyor dedi bende elimle yokladim aynen ordan geliyor.iyice silikonlamiş tüpün kablolari ve hortumlarin orayida güzelce silikonlamiş.şu an yağmurun yağmasini bekliyorum.adam bağaja birde delik delmiş ölebir sinirlendim ki anlatamam sanki ben delik delmesini bilmiyorum.neyse bakalim ne olacak yağmuru bekliyorum.saygilar

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar abi benim araçta ayni rt 97 model bagajin sağ tarafinda su gölleniyordu bu su nerden gelir kafayi yiyicektim havalandirma izgarasini silikonladim olmadi dün yağan yağmur olduğu gibi bağajin içinde.tamirciye götürdüm sağ stopun ordan geliyor dedi bende elimle yokladim aynen ordan geliyor.iyice silikonlamiş tüpün kablolari ve hortumlarin orayida güzelce silikonlamiş.şu an yağmurun yağmasini bekliyorum.adam bağaja birde delik delmiş ölebir sinirlendim ki anlatamam sanki ben delik delmesini bilmiyorum.neyse bakalim ne olacak yağmuru bekliyorum.saygilar

Nereyi ne için delmiş ki?

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bagajın altını delmiş su birikirde ordan çıksın diye.ama dün gece iyi bir yağmur yağdı sadce hafif bir nen vardı oda normal olacak okadar.eskiden olsa muhakkak bir bardak su göllenirdi içinde şu an su problemi yok.ama araca baya masraf ettim ilk arabam 450tl gitti.enson su eksiltiyordu haftada 0,5-1 lt arası su depo kapağını değişmiş tamirci antifiriz atmış.radyatör tıkayıcı atmış.bence yine su kaçıyor bugün biraz bindim baktım radyatörün alt sağda olan borusunun orda bir ıslaklık var orada acaba bir kaçırma var arabaya sadece benden önce binilmiş tek kuruş harcanmamış.

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bagajın altını delmiş su birikirde ordan çıksın diye.ama dün gece iyi bir yağmur yağdı sadce hafif bir nen vardı oda normal olacak okadar.eskiden olsa muhakkak bir bardak su göllenirdi içinde şu an su problemi yok.ama araca baya masraf ettim ilk arabam 450tl gitti.enson su eksiltiyordu haftada 0,5-1 lt arası su depo kapağını değişmiş tamirci antifiriz atmış.radyatör tıkayıcı atmış.bence yine su kaçıyor bugün biraz bindim baktım radyatörün alt sağda olan borusunun orda bir ıslaklık var orada acaba bir kaçırma var arabaya sadece benden önce binilmiş tek kuruş harcanmamış.

Radyatörde sızıntı var gibi. Antifiriz renginden tespit edebilirsen tamir yapan radyatörcüler var. Ama ben komple radyatörü değiştirmiştim. 350 civarıydı fiyatı 3 yıl önce...

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arabaya bayağı masraf ettim 450 buldu.orijinal teybide üzeride aracın.yanlız bu günlerde teyple sıkıntılıyız.lambaları patlamıştı değiştirdim çok ısınıyordu direnç attım yine ısınıyor direncin değerinimi yükseltsem ne yapsam

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün yine yağmur yağdı ve bagaj yine göl olmuş. Soluğu kaportacıda aldım. Bagaj açma butonu contası yırtılmış üst taraftan... İç lastikten bir conta yaptık maket bıçağıyla... Bakalım bir daha sızacak mı...