Bak sen şu Das Auto'ya

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nedir vw kalitesi bir türlü anlayamadım geçen yaz almanyadan 2006 bmw 7.50 ile dolaştık deri koltukluydu.Ancak nedir bu kalite algısı neye göre karar veriyosunuz anlayamdım.Krom görünümlü boyaları hiçte kaliteli durmuyordu yani arabalarla yıllardır ilgileniyorum şu almanlar bir tarafa diğerleri bir tarafa çözemedim.

Mercedes dahil motorlarında bir sürü problem çıkıyor içi dar örneğin arkadaş yurtdışından 2008 E class ile gelmiş diz mesafesi fluence den kötü herşey opsiyonel

Nesi iyi bu araçların fiyatları dışında yoksa diskleri ısınıp yamulan bmw den mi bahsetsek veya sürekli problem çıkaran dsg lerden mi,otopark ın VW CC testini izlemeni tavsiye ederim sert plastik orta konsol neyin kalitesi acaba..

Eskidenmiş alman kalitesi artık isteyen en kalite aracı yapar i30 da bunu gördük.Meksikada üretilen jettayı herkes biliyor.

Renault un imaj sorunu vardı onuda yeni tasarımcı çözdü.Ancak şuda var vw kullanıcıları yeni yeni ses çıkarmaya başladı artık hepimiz vw nin mercedesin kronik sorunlarını biliyoruz :eyv internetin gücü :)

Desperado404

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 almak isteyen bir arkadaşa polo'yuda test edermisin dedik aldığımız cevap " polo'ya binince kendimi sınıf atlamış hissettim" sonuç= polo aldı. Ya clio alırsın ucuzluğun tadını çıkartırsın, yada polo alıp uzağa gitmene gerek yok sokakta bile farkını belli edersin. Clio=bol donanım, polo= bol kalite

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 almak isteyen bir arkadaşa polo'yuda test edermisin dedik aldığımız cevap " polo'ya binince kendimi sınıf atlamış hissettim" sonuç= polo aldı. Ya clio alırsın ucuzluğun tadını çıkartırsın, yada polo alıp uzağa gitmene gerek yok sokakta bile farkını belli edersin. Clio=bol donanım, polo= bol kalite

Kalite tartışılır dostum. Artık kalite sadece tek başına yetmiyor, otomotiv sektörü günden güne dahada faZlasına ihtiyac duyuyor. Ekonomi , kalite , uzun ömürlülük , marka , opsiyonel ve standart donanımlar vs vs .. Bunları artık bütün olarak düşünüyor insanlar.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Leonstyle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 tane leonum oldu birinde bile boya dökülmedi .:) Dogus Oto araclarına laf yokk .:D 2003 Model Golf,2009 Golf Comfortline,2011 Golf Comfortline 2 tane. Hiçbirinde sıkıntı yaşamadık 2011 Golf aracımda bir ara yolda giderken babamın dalgınlıgından ondeki taksiye vurduk hafiften dokundu baktım boyada çizikkk yok.. :) Okul Servisim Renault şöför artık bıkmıştır dünde direksiyonu bozuldu 2 hafta once kayış taslağı çıktı araba 135.000km de dökülmeye başladı.. :D :D daha ne yapmış ki . :) arabanın bozukluklarını daha sayayım ibre çalışmıyor hoparlörler tamir edilmesine rağmen tekrar bozuldu 2003 boralarda golf sahiblerine bakıyorum arabanın farları çok çok az solmuş bizim okul servisinin farları kararmış artık,koltuklar dökülüyor sürekli,kapı zor açılıyor bazen,ön şöförün yanındaki koltuk çökmüş oturdugun anda koltugun ıcıne gomuluyosun.. 2005 Renault Master ve araçta bir ton sıkıntı var ve 1 veya 2 haftada bir araba sürekli bakıma gidiyor.. yani renaultda çok iyi bir araç değildir onu söyleyeyim. :D Ne seatı ne ww yi ne skoda yı ,audiyi ezdirmem .:D he birde şöförün yanındaki kapıyı açamıyoruz kapı koluna vura vura acıyoruz. :D

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ticari amaçla kullanılan master ile binek vosvosları karşılaştırmak?? :D o da güzel :D

Leonstyle

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ticari amaçla kullanılan master ile binek vosvosları karşılaştırmak?? :D o da güzel :D
ticari amaçla kullanılıyor ama şunuda söyleyeyim şöförümüz bugun bana ben bu arabayı doğru duzgun hıc kullanmıyorum ki diyor 2005 model ve bu km de.

ayrıca ayni fabrikanın malı değil mi. ? :D

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ticari amaçla kullanılıyor ama şunuda söyleyeyim şöförümüz bugun bana ben bu arabayı doğru duzgun hıc kullanmıyorum ki diyor 2005 model ve bu km de.

ayrıca ayni fabrikanın malı değil mi. ? :D
aynı fabrika muhabbeti açarsak, benim araç 2005 model. Eski komşumun da 2005 model kangoosu vardı. Bi kaç sene önce aracını hor kullanılmaktan ötürü aşırı yıprandığı için takasa verdi. Arada fazla bi km açığı da yoktu. Benim aracımdan ne ses geliyor, ne başka bişey çok şükür. bizim araçlar aynı fabrikadan çıkmadı mı :) hatta aynı model değil mi :) garaj arabası değildir benim aracım. yağmur çamur ve Mersin sıcağına maruz kalır senelerdir. Ne farında ne de tamponunda bir solukluk vardır.

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
biz selcuga clio 4 almadan once bir cok markaya gittik
cok ovulen poloyada gittik koltuklar resmen toros evet baz modeliydi ama donanım sıfır o araca 10milyar donanım yukluyorsunuz gene clio 4 olmuyor
sahin gibi kalorifer brodway gibi teyp vardı torpido subu desen kalitesi neye gore anlasılıyor belli degil
malzeme sert veya yumusak olunca onun kaliteli veya kalitesiz oldugu anlamına gelmez
her arabada sorunlar var
dayım almanyada uzun senelerdir buraya gelmemiştir buranın duzenini bilmez bir onceki kasa sıfır golf aldı aynı zamanda 207 1.6 turbo modeli aldı
adama soruyorum golfu keyif içinmi kullanıyorusun hangisinle gunluk biniyorsun. olurmu olum diyor golf dururken 207 ye gunluk binilirmi 207 yi normalde ozel gunlerde binerim diyor 207 eskimesin golf eskisede dagılsada birsey olmaz önemsiz bir araba diyor
burda yani 60-70-80 liralara alınan wv modelleri almanyada dagıtmalık araba olarak goruluyor
kasa saglamlıgı acısındanda en saglam arabalar renoda su an euro ncap testleri ortada
yerli clio 4 alman golften daha yuksek not alıyor

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Renoyu kötüleyen gençler,Renault Forumunda olduğunuzu unutmayın,burada üye olan hiç kimse gidipte Alman araçlarının forumlarında adamların kullandığı araçları kötülemez,sizde reno yu kötülemeseniz iyi olur,abileriniz sabırla sizlere cevap vermeye çalışıyorlar bunu suistimal etmeyin...:eyv

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
konu dışı olacak ama ben wv grubuna biraz sitemkarım. yıllardır satış rakamları üst sıralarda ama ülkemizde fabrika açmaya yanaşmıyorlar