Bakım hakkında yardımcı olun lütfen

burak58600

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aracımın muaynesi geldi. Muayneye girmeden önce şöyle bir bakıma sokayım diyorum sanayide.
Neleri değiştirmeliyim.Nerelere baktırmalıyım. Motor bakımı vs ne varsa yaptırmak istiyorum aklınıza gelenleri ortalama bir fiyatla söylerseniz bende ona göre maddiyatla gidiceğim.
Araç 2001 symbol
Bu arada aracın 10.000 yağ değişimleri bile 3 yılda yapılıyor. O derece az kullanıyorum aracı günde belki 10 km anca kullanıyorumç. Bunun bi faydası olur mu bilmiyorum ama söylemek istedim.

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim ilk olarak rot ve rot başlarına baktır. Çünkü orda olan boşluk fazlaysa ağır kusura giriyor. Sonrasında ise tüm farlara bak kısalar, uzunlar, sinyaller, fren lambası, geri vites lambası. Sonrasında frenleri kontrol ettir. İç mekanda kemerlerde bi sıkıntı olmasın. Lpgli ise aracın lpgde kaçak olmasın. Lastiğin diş uzunluğu az olmasın.Daha cok var ama en önemli yürüyen aksam ve dış ışıklandırmalar kardeşim. :eyv

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme:

burak58600

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim ilk olarak rot ve rot başlarına baktır. Çünkü orda olan boşluk fazlaysa ağır kusura giriyor. Sonrasında ise tüm farlara bak kısalar, uzunlar, sinyaller, fren lambası, geri vites lambası. Sonrasında frenleri kontrol ettir. İç mekanda kemerlerde bi sıkıntı olmasın. Lpgli ise aracın lpgde kaçak olmasın. Lastiğin diş uzunluğu az olmasın.Daha cok var ama en önemli yürüyen aksam ve dış ışıklandırmalar kardeşim. :eyv

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eyvallah kardeşim. peki motor bakımında nelere baktırayım şöyle bir ağır bakım yaptırayım diyorum.

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kayışlara aktır su pompasının durumuna baktır yağ değişimi yapılsın (yağ durumunu kontrol et normalde yağ 3 senede bir değişmez 1 bilemedin 1.5 senede yada 10000 15000 km de değişir kullanmasanda yağ karderde durdukça özelliğini yitirir)
filtlrelerini değiştir bujilerini değiştir gibi gibi muayene için Mehmet İNCE abim zaten açıklamış kolay gelsin yağ değişimi için tahmini filtreler bujiler vb 200 250 arası kayışlar için yakın tarihte yaptıranlar daha doğru bir bilgi verecektir