Bakım için Castrol Edge 5W 30 LL Tİtanium FST yağ Uygun mudur ?

commandos07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba... 2012 Model Clio 4 1.5 DCI 90 Beygir ICON aracım var.
68.000 Km de olan aracım için kendi malzemelerimi kendim temin edip bakımını yaptıracağım. Bir dostumda bulunan kullanmadığı CASTROL EDGE 5W 30 LL TITANIUM FST yağ var ücretsiz verecek ? Bu yağı aracımda kullanabilir miyim ?
Teşekkür ederim...

https://www.hepsiburada.com/castrol-edge-5w-30-ll-5litre-motor-yag-uretim-yili-2017-p-HBV0000019GI0

ozgurkuvars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı araçtan bende de var ve renault bu araçta kullanılması gereken yağa RN0720 onayı veriyor, ilanda baktım ama göremedim. Bu onayın olduğu 3 yağ markası gördüm şuana kadar. Elf, Shell ve Motul.

commandos07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet ben de inceledim ama RN 0720 onayını görmedim. Fakat yağ satıcısı bayi bu yağın çok teknolojik ve üstün bir yağ oladığunu Orjinal yağı olan ELF ile kıyaslanamayacak şekilde iyi olduğubu söyledi. Ben de denemeye karar verdim. Deneyimlerimi paylaşacağım. Kısmetse yarın bakım yapılacak...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Evet ben de inceledim ama RN 0720 onayını görmedim. Fakat yağ satıcısı bayi bu yağın çok teknolojik ve üstün bir yağ oladığunu Orjinal yağı olan ELF ile kıyaslanamayacak şekilde iyi olduğubu söyledi. Ben de denemeye karar verdim. Deneyimlerimi paylaşacağım. Kısmetse yarın bakım yapılacak...

Aynı fikirdeyim bende....

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba... 2012 Model Clio 4 1.5 DCI 90 Beygir ICON aracım var.
68.000 Km de olan aracım için kendi malzemelerimi kendim temin edip bakımını yaptıracağım. Bir dostumda bulunan kullanmadığı CASTROL EDGE 5W 30 LL TITANIUM FST yağ var ücretsiz verecek ? Bu yağı aracımda kullanabilir miyim ?
Teşekkür ederim...

https://www.hepsiburada.com/castrol-edge-5w-30-ll-5litre-motor-yag-uretim-yili-2017-p-HBV0000019GI0

Bu yag uygundur ustat. Rn olayi olmasina gerek yok. Yanindaki LL ibaresi bmw ve renault gibi 20.000 km ve uzeri bakima giren araclar icindir ve suna emin olun castrolde calismis biri olarak renault orjinal yagi olan elf ve totalden cak daha iyi ( ayni zamanda pahali ) ve uzun omurlu bir yagdir. Servise kabul ettirebilsem elf yerine bu yagi kullanirdim. Ayrica bu yagi kullanirsaniz motor sesinde 4 desibel de azalma olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

commandos07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugun bakımı yaptırdım.
https://urun.n11.com/oem-yedek-parc...re-bakim-seti-15-dci-orijinal-mais-P199027532
ürünleri 119 TL (Puan kullanarak 95 TL ye aldım ) ye kargo dahil satın aldım. Usta görünce tamamı orjinal ürün dedi. ( Hepsi orjinal ambalajında ve etiketleri üzerinde geldi)
Yağı CASTROL EDGE 5W 30 LL TITANIUM FST aldım (ücretsiz geldi)
Triger kayışı ve V kayışını Edirne sanayiden (Orjinal Mais) 240 TL ye satn aldım.
İşçilik ücreti 300 TL ödedim.
Ağır bakım bana : 300(İçcilik)+95(Mazot-Yağ-Hava-Polen Filtresi)+240 (Triger+V Kayışı)+Motor Yağı (Beleş Aldım) =635 TL ye Maloldu.
Devridaim pompasına usta baktı şu an hiç bir problem yok değişime gerek yok dedi...

635 TL ye ağır bakımı ve priyodik bakımı halletmiş oldum kısacası.
Bu arad
CASTROL EDGE 5W 30 LL TITANIUM FST yağı koyduktan sonra arabanın motor sesinde hissedilebilir seviyede azalma oldu. Motor sanki daha bir atik daha bir rahatçalışıyor gibi bir hi uyandı bende...Şimdilik memnunum...
Yağı yavsiye ediyorum. Teşekkür ederim...
Herkese kazasız belasız günler diliyorum...

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
CASTROL EDGE 5W 30 LL TITANIUM FST ne kadar acaba bu yağın fiyatı yeni tarihli olanı ? nette çok farklı fiyatlar var

burakkorull

Kayıtlı Üye
35-İzmir
sizin aldığınız siteden bende alacağım acaba 2014 1,5 dci joy pakete uygun olur mu filitreler

clio55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bugun bakımı yaptırdım.
https://urun.n11.com/oem-yedek-parc...re-bakim-seti-15-dci-orijinal-mais-P199027532
ürünleri 119 TL (Puan kullanarak 95 TL ye aldım ) ye kargo dahil satın aldım. Usta görünce tamamı orjinal ürün dedi. ( Hepsi orjinal ambalajında ve etiketleri üzerinde geldi)
Yağı CASTROL EDGE 5W 30 LL TITANIUM FST aldım (ücretsiz geldi)
Triger kayışı ve V kayışını Edirne sanayiden (Orjinal Mais) 240 TL ye satn aldım.
İşçilik ücreti 300 TL ödedim.
Ağır bakım bana : 300(İçcilik)+95(Mazot-Yağ-Hava-Polen Filtresi)+240 (Triger+V Kayışı)+Motor Yağı (Beleş Aldım) =635 TL ye Maloldu.
Devridaim pompasına usta baktı şu an hiç bir problem yok değişime gerek yok dedi...

635 TL ye ağır bakımı ve priyodik bakımı halletmiş oldum kısacası.
Bu arad
CASTROL EDGE 5W 30 LL TITANIUM FST yağı koyduktan sonra arabanın motor sesinde hissedilebilir seviyede azalma oldu. Motor sanki daha bir atik daha bir rahatçalışıyor gibi bir hi uyandı bende...Şimdilik memnunum...
Yağı yavsiye ediyorum. Teşekkür ederim...
Herkese kazasız belasız günler diliyorum...

Hocam biraz kullandıktan sonra bu başlığı tekrar günceller misin. sesini azaltması çok ilgimi çekti. Bence araçlarımız çok gürültülü çalışıyor. bir sıkıntı yaşamazsan be ses böyle kalırsa birdahaki bakımda ben de koydururum zaten garantisi bitiyor.