Bakıma 1 ay Geç Gitsem Sorun Olur mu?

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba
MTV'yi ödedim 629 TL, harç kredim vardı 433 TL. Bunları vergi dairesinden ödeyince, 1 yılı(10.500 km) dolduğu için, bu ay bakım için uyarı vermeye başlayan arabamı bakıma götürme külfetini yüklenemeyeceğim. Önümüzdeki ayın başında bakıma gitsem sorun yaşar mıyım? Garanti olsun, aracın zarar görmesi olsun....

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba
MTV'yi ödedim 629 TL, harç kredim vardı 433 TL. Bunları vergi dairesinden ödeyince, 1 yılı(10.500 km) dolduğu için, bu ay bakım için uyarı vermeye başlayan arabamı bakıma götürme külfetini yüklenemeyeceğim. Önümüzdeki ayın başında bakıma gitsem sorun yaşar mıyım? Garanti olsun, aracın zarar görmesi olsun....

Aracın zarar gormesi konusunda hiç bir sorun yasamazsiniz fakat servis aracı zamandan dolayi garanti dişi birakabilir. Km olarak bakım kmsi üzerine 1900 km gecirebilirsiniz fakat gün olarak süre ne kadar bilemiyorum bence sorun olmamasi lazım ama aracı garanti disina itmek için her seyi yaparlar.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Bence 1 ay sorun yok. Alfa Romeo, Peugeot, Audi, Volkswagen hep sorduğumda 1 ay sorun yok dediler. 1 ay da geç götürdüğüm çok oldu. Seyahatteyim veya bu ay ödeyemiyorum deyip aradığınızda bence söyleyecekler.

Çok uç bir örnek ama genelde yatan senede 3-4bin km yapan arkadaşımın Golf 7'si. Garantisi bitmişti. İyi garanti devam etmesi için 5 ay geçse bile getirseniz olur dediler. Garanti sürecinde buna izin vermezler fakat bunu da yeni yaşadık.

gelawej88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisle grüştüm. plakadan bakıp 5 şubatı geçmediğin sürece sorun yok dediler. Teşekkürler.

boun6734

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
buradaki handikap şu, genelde renault ocak sonunda servis ücretlerine zam yapıyor, geçen sene 26 ocakta bırakmıştım servise o gün zam gelmişti

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen servis beni de aradı randevu vermek için. Sizden 2 ay önce bakım yaptım dedim neden araç garantili dediler.
Garantisi devam edecek sadece aynı parçaları kullanarak %50 ucuza yaptırdım dedim. Garanti konusunda birşey diyemezlermiş diyerekten kapattılar teli. :D

ertangun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servisle grüştüm. plakadan bakıp 5 şubatı geçmediğin sürece sorun yok dediler. Teşekkürler.

5 Şubat hangi zamana denk geliyor. Yani bakım süresini 1 ay mı geçmiş oluyor.
Benim diğer markalarda da 1 ay süre vardı. Ona göre Renault'da da öyle mi diye merak ediyorum