Bakımda kullanılan yağ

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonunda bugun bakıma kalan 30 diye uyarı çıktı. bakalım neler yaşayacağız.

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yarın yaptırcam inşallah bakımı. Yağın durumuna göre usta yağı boşalttıktan sonra, yeni yağı koymadan önce bir 10 numara yağ koyup birkaç dakika çalıştırız onu da boşaltırız dedi. Yıllardır minibüs işleten biri de öyle demişti. Ancak ben benzinli motorun yağı çok kirlettiğini düşünmüyorum. Yarın bakacağız artık. Sonuçları paylaşırım. Ancak hala 5w 40 mı 5w 30 mu karar veremedim.

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben yarın yaptırcam inşallah bakımı. Yağın durumuna göre usta yağı boşalttıktan sonra, yeni yağı koymadan önce bir 10 numara yağ koyup birkaç dakika çalıştırız onu da boşaltırız dedi. Yıllardır minibüs işleten biri de öyle demişti. Ancak ben benzinli motorun yağı çok kirlettiğini düşünmüyorum. Yarın bakacağız artık. Sonuçları paylaşırım. Ancak hala 5w 40 mı 5w 30 mu karar veremedim.

yetkili serviste mi yaptıracaksınız özel mi sanayi mi?

ne kadar fiyat aldınız bakım için?

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sanayide yaptırdım bugün bakımı. 4.5 litre yağ aldı. Elf evolotion 5w 30 yağ koyduk. Yağ filitresi orjinal takıldı.hava filitresi değişti. Ancak polen filitresinin yerini bulamadığımız için değiştiremedik :) toplamda 145 tl. herşey dağil. poleni de değiştirseydik 165 tl olacaktı. bence çok makul. Bilginize...

pilot.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elf yerine castrol kullanırsak sıkıntı olurmu

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 30 koymanızı usta mı tavsiye etti zira 5 40 kulllanıyor yetkili servis

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ewet usta 5w 30 koyalım dedi. Bir de ustada hepsinden olmasına karşın elf koyalım dedi. Bu araçta en iyi performansı böyle alıyormuşuz.

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar sanayide yaptırdım bugün bakımı. 4.5 litre yağ aldı. Elf evolotion 5w 30 yağ koyduk. Yağ filitresi orjinal takıldı.hava filitresi değişti. Ancak polen filitresinin yerini bulamadığımız için değiştiremedik :) toplamda 145 tl. herşey dağil. poleni de değiştirseydik 165 tl olacaktı. bence çok makul. Bilginize...
polen filitresini değiştirmek çok kolay :) ön yolcu koltuğu tarafında vites konsulunun arkasında kapakta vida var onu söküp kapağı çıkaraıyosun filitre kızaklı kendine doğru çek gelir.:) ön koltuğa birisinin oturdunu varsay oturan kişinin sol ayak ucu hizasında filitrenin yeri :)

emruhu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
polen filitresini değiştirmek çok kolay :) ön yolcu koltuğu tarafında vites konsulunun arkasında kapakta vida var onu söküp kapağı çıkaraıyosun filitre kızaklı kendine doğru çek gelir.:) ön koltuğa birisinin oturdunu varsay oturan kişinin sol ayak ucu hizasında filitrenin yeri :)
çok teşekkür ederim. Gün içersinde gideririm merakımı :)

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Günaydın 5 30 elf koymanızın ustanızın dediği gb verimini almaya başkadınız mı eskiye göre yada sizce fark yokmu örn motor sessizliği performns vs