Basarsoft haritası ve TMC sorunu...

cagatay07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese selamlar öncelikle, tmc ne olduğunu kısa bir şekilde açıklayayım. TMC sistemi Traffic Message Channel dediğimiz, FM yayınları üzerinden frekansları yakalayıp, bizlere harita üzerinden yol/trafik durumunu bilgilendiren sistemdir. Here kendi tmc yazılımını kullanıyorken, basarsoft ise trafficnav diye bir firma ile anlaşması olup, onun tmc yazılımını kullanmaktadır. (araştırdığım bilgilere göre). Bunlara ek olarak internet vasıtasıyla da alınabilmektedir bilgi.

Ülkemizde İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya ( Daha fazla şehir olabilir ) TMC yayınlarını FM frekans üzerinden alabiliyoruz. Lakin son 1 haftadır uğraşmalarımda BASARSOFT haritasında FM üzerinden ANTALYA şehrinde alamıyorum.. Aramızda Basarsoft haritasını kullanıp'da FM frekansı üzerinden TMC alabilen var mıdır?

Here ve Basarsoft haritasını denemek amaçlı R link sistemine entegre ettim ve Here tmc bilgisini sorunsuzca haritada gösterirken, Basarsoft göstermemektedir. Here haritası güncel değil malesef, basarsoft güncel bir harita olması sebebiyle başarsoft kullanmak istiyorum fakat TMC olayını çözemedim. R-link sisteminde HTTP/FM alabiliyorken ayrıca sadece FM den de alabilmekte ve ben here sadece FM frekansı ile alabiliyorken, başarsoft da almam gerekir diye düşünüyorum.

Aramızda bunu çözebilen varsa ve bilgi verirse sevinirim.

Kullandığım TMC dosyasını merak eden olursa diye isimlerini paylaşıyorum.

Turkey-TrafficNav.tmc
Turkey_TrafficNav.tmc
Turkey-TrafficNav_1.0_110916.tmc

Arac 2016 Megane 4 Icon
R link sürümü: 2.2.19.300
Internet bağlantısı: Yoktur.