Basim belada

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar buyrun cenazeyeeeee
. Bugun tatil olması sebebiyle çocuklarla beraber pikniğe gittik bir müddet sonra canım sıkıldı ve motor kaputunu açtım dedim şunun tozunu alayım. Sonra genleşme kabına bir baktım. Abartmıyorum içerisinde en az 1 litre yağ var Hemen kaputu kapattım. tırstım korktum. görmek istemiyorum dedim. Sonra eve geldim hemen genleşme kabının içini temizledim tabi temizleyebildiğim kadar. Moralim acayip bozuk. öyle eski arabalarda ki gibi köpürme felan değil. Yani resmen 1 litre yağ vardı içinde .bende Renault yol yardımını aradım. oradan beni bir usta ile görüştürduler hemen. Usta'nın bana dediği yağ soğutucusu arıza yapmış olabilir ve komple değiştirmemiz gerekiyor. bakalım ne kadar masrafımız çıkacak motor olmasın da daha sonra buradan sizlere bilgi vereceğim

uuraygs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun. Umarım çok masraf tutmaz.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun cana geleceğine mala gelsin

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar buyrun cenazeyeeeee
. Bugun tatil olması sebebiyle çocuklarla beraber pikniğe gittik bir müddet sonra canım sıkıldı ve motor kaputunu açtım dedim şunun tozunu alayım. Sonra genleşme kabına bir baktım. Abartmıyorum içerisinde en az 1 litre yağ var Hemen kaputu kapattım. tırstım korktum. görmek istemiyorum dedim. Sonra eve geldim hemen genleşme kabının içini temizledim tabi temizleyebildiğim kadar. Moralim acayip bozuk. öyle eski arabalarda ki gibi köpürme felan değil. Yani resmen 1 litre yağ vardı içinde .bende Renault yol yardımını aradım. oradan beni bir usta ile görüştürduler hemen. Usta'nın bana dediği yağ soğutucusu arıza yapmış olabilir ve komple değiştirmemiz gerekiyor. bakalım ne kadar masrafımız çıkacak motor olmasın da daha sonra buradan sizlere bilgi vereceğim
Geçmiş olsun .

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvah eyvah geçmiş olsun sonucu da paylaşırsanız,sevinirim.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acep bildiğiniz bakım sırasında fazla yağ konulmuş olabilirmi? başıma gelmedi değil biri 3.3lt alan aracıma komple 4lt yağı boşaltmıştı.

1lt yağ genleşme kabına gitti ise şu an yağ seviyenizin min çizgisinin bile altında olması gerek, bir bakın isterseniz ne durumda biraz bilgi verir bu durum

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yag seviyesi tam ortanin bir cit altinda. Arkasaslar dun aksam allah razi olsun hepsinden reno yol yardımı ni aradim orada bir aboa beni nobetci teknisyenle 3 lu konferans yaptırdı. Durumu anlattim ve yag sogutucusu nun arizalandigini söyledi. Bakacaz bakalim sadece parca degisimiyle isi bitirebilecegizmi yoksa girdikce girecekmi.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Tespiti doğru yapmışlar bi arkadaşın daha başına gelmişti. Forum araştırıp bulmak lazım. O arkadaşta üst kapaktan korkmuştu. Şimdi tek önemli konu radyatörün içerisindeki ve soğutma kanallarının içerisindeki yağ bulaşığının nasıl temizleneceği..

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.

Atom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
radyatorle ılgılı bısıy demedı ama genleşme kabı ve hortumlarla beraber yag sogutucusunun degısecegını soyledi. cumartesı bellı olacak bakalım ak... kara ...