Baski balata değişimi

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bizim arkadaşın araba 3 bin devirle zarzor kalkıyordu, zaten usta bindi el freni çekip test yaptı değişmesi lazım dedi. Usta birşeyi yok demişse iyice bitene kadar kullan boşa masraf etme..

cafer1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar megan1(2001) aracım var. depriyaj balatası bittiğini sanıyorum.aracı çalıştırınca hafif tıkırtı sesi geliyor.depriyaja basınca ses kesiliyor.araç yolda giderken ne kadar gaza bassam da hızlanmıyor.tespitim doğru mudur?Acaba bana malieyti ne olur?Görüşlerini yazan olursa sevinirim.

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fazla gecikmeden debriyaj setini değiştir, zamanı gelmiş. Ben geçen hafta hallettim bu işi, Valeo set 190 TL. İşçilik 150 TL. Şanzuman yağı 40 TL. Volanda hafif sıyrıklar vardı zımparayla halletti usta. Sonrasında ön düzen ayarını da yaptır atlama. Toplamda 400 TL.

LEGOLAS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benimde dün akşam iş dönüşü bu olay başıma geldi birinci viteste sanki aracın arkasında bir yere saplanmış kancalar varda araba gitmiyormuş gibi o kadar hantallaştı ki korktum ilk başta sonra direk sanayiye gittim ustanın birine gösterdim bana sadce işçilik 300 tl dedi bende sesimi çıkartmadam uzadım hafif hafif . internetten araştırdım valeo en iyisi diyorlar ama onun fiyatıda 200 tl den aşağı değil ... motrio diye bir marka varmış oda iyiymiş 140 tl ye buldum onuda aracım MEGANE 2 1.4 16 VALF 2005 model l. arkadaşlar bana parça değişim esnasında vitesin hidrolik olduğu ve hidrolik diskimi ne varmış onunda büyük ihtamal yandığı söylendi onuda değiştirmem gerektiği ve onun fiyatının da 110 tl olduğunu öğrendim ne yapacağımı şaşırdım yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar ..

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Ben 2 ay kadar önce değiştirdim.(Megane 2 - 1.5 dci) . Aslında baskı balata fiyatı gayet uygun fakat hidrolik debriyaj olduğu için bilyası çok pahalı , 180 lira.Baskı balatayı 170 liraya aldım.İşçiliğide kolay değil radyatörü falan boşaltmadan gevşetip ileri çektiler.Toplamda ufak tefekle birlikte 550 lira ödedim.

Ancak 1.4 olanların hidrolik debriyaj olup olmadığı hakkında bir fikrim yok.Geçmiş olsun.

LEGOLAS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 2 ay kadar önce değiştirdim.(Megane 2 - 1.5 dci) . Aslında baskı balata fiyatı gayet uygun fakat hidrolik debriyaj olduğu için bilyası çok pahalı , 180 lira.Baskı balatayı 170 liraya aldım.İşçiliğide kolay değil radyatörü falan boşaltmadan gevşetip ileri çektiler.Toplamda ufak tefekle birlikte 550 lira ödedim.

Ancak 1.4 olanların hidrolik debriyaj olup olmadığı hakkında bir fikrim yok.Geçmiş olsun.

evet abi hidrolik debriyajmış . hayırlısı artık ya bakalım nasıl olcak bu sıkışıklıkta birde böyle bir masraf çıkınca insan satsam mı yaaa diye düşünüyor ... :(

52 ER 990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracinda f7r baski bilyasi ses yapiyo. Zaten baski balatayi sokme takma parasi alacaklar olmusken hepsi bir olsun diyorum debriyaj setinin icinde bilyasi yok mu pahalimidir bilen var mi ?

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Setin içerisinde bilyası var. geçmiş olsun

52 ER 990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne yaptin serkan kardesim degistirdin mi baskiyi? Degistirince haber verirsen bende ona gore bi hazirlik yapayim :)

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm baskı balata değişti orij. valeo, triger ve devridaim orj mais. akü hepsi değişti :servis kafa kuş Maşallah tık yok.