Basliyoruz.. KiloMetre 127 - 3.5cm KW yay :)

firebird

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar. hayırlı olsun yaylarınız. yol tutusunda veya giderinde gözle görülür bi farklılık oldu mu + - yönünden bi değerlerndirme yapabilir misiniz ?

selam tugay, işlerimin yoğunluğundan bir süreden beri siteye giremedim. o yüzden anca cvp yazabiliyorum, kusura bakma..
yol tutuş çok ciddi farketti.. arabanın yola basması, viraja girişi, virajdan çıkışı, otobanda yanımdan kamyon otobüs geçerken arabanın sallanması vs hepsi olumlu anlamda çok değişti.. herşeyden önce yolda çok daha güvenli gittiğimi hissediyorum. 60km/h ile giremediğim virajlara 80-90 km/h ile girebiliyorum artık.

işin bir de tabi öteki tarafı var, konfor.. KW yay montajından sonra normalde konfor kaybı çok olmamasına rağmen symbollerde bu kayıp nispeten daha fazla oluyor, montajı yapan yetkili kişi bu şekilde bilgi verdi. yaylarla beraber %20 bir konfor kaybım oldu diyebilirim. hele hele asfalt kaplaması iyice bozuksa bu daha keyifsiz bir hale dönüşüyor.. şimdilik sineye çekiyorum, çok kafam atarsa yaylara uygun bir süspansiyon takımı alıcam..

cengiz0712

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende yay taktıracam ama int. alıp gidip taktırmayı düşünüorum marka ne olmalı ve kaç cm olmalı 5 cm çok mu yüksek hani arabya 5 kişi bindiğinde yere vurmasın sorna :D