Bass reflex hoparlör aldatmacasi

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun bizzat denedik bizde kolonlar malsefki cok iyi degil ama cok kötüde denmez özellikle yuksek seslerde bozma yapıyor
sonucta standart donanım
bu tip seyler genelde renoda pahalı cıkar
programdan baktık kolonların tanesi 36 lira cıkıyor yani gayet ucuz
tweeterlar bile daha pahalı
36 liralık kolon dan ancak bukadar performans beklenir fazlasını beklemek yanlıs ki harici olarak 36 liraya satılan kolanun fabrikaya maliyeti belki 10lira
begenmeyenler daha kaliteli kolanlar alıp takabilir
guzel bir 2 yollu hoparlor cok guzel iş gorur

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aykut abi bahsettiğiniz ayarı kapatınca yüksek hızlarda rüzgar sesinden müziği duyamıyorsunuz. Sesi el ile de açsak hıza duyarlı da olsa ses bozuluyor. Tweeter varmı yokmu anlayamadım ama yok gibi. Bağlanırsa ses daha kaliteli olur gibi.

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullandığım tüm Renaultlarda ses sistemleri gerçekten kötüydü.2001 ve 2003 Cliomda Blaupunkt marka hoparlör vardı,182 de göya Cabasse ses sistemi vardı ama hoparlörler markasızdı ve CD çaların diğerlerinden hiçbir farkı yoktu.Megane RS te ki kolonlar bildiğin kağıt,avucumda sıksam yamulacak,Piranha falan taksalar daha iyiymiş.

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Öncelikle biraz geçte olsa günaydın tüm RFC üyelerine, arabayı daha çok eşim kullandığı için onunla konuştum ses konusunu, memnun olduğunu söyledi. Şimdi iç çıkarmayalım kendimize kapıların içlerini söktür yeni iyi hoparlörler veya tizzler taktır, kullanıcı da memnun nasılsa orjinal montajını bozmayalım arabaların. Ben yakıt konusunda eşimin yeni işinden dolayı her gün 52 km gidip gelmesi yüzünden 7 aylık ford fiesta 1.4 benzinli x paket arabamı sattım, tüp taktırmak da çözümdü ama orjinalliğini bozmamak adına Aldık artık allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin herkese, benim kızdığım tek nokta bilgilendirme eksikleri yada göz boyamaları..

kangomania

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
küçük bir porttan beklentiyi büyük tutmuş kullanıcı :)
satış elemanları da şekilli bass reflex yazısını görünce abartmış işi :)
alt tarafı küçük bir boru bu ne yapabilir ki
isminden de anlaşıldığı gibi bass tepkisini az bişey değiştirir sadece. :)