Bayiden hediye istemek. ! ?

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Orada Çalışan Arabayı Silip Süpüren Personelin Yanına Usulca Sokulup Söylerseniz 50 - 100 Bir Şeyler Atarsanız, Allah Ne Verdi İse Yaparlar Araca hihi

tals

Mustafa SEVER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence bu gibi konuları pazarlık aşamasında konuşmak lazım ben alırken koltuk koruma, park sensörü ve temmuz bandrolünü hediye olarak almıştım.

cangrbz

Can GÜRBÜZ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar teşekkürler verdiğiniz cevaplar için.

Adamlar özel aksesuarlar ve boya koruma vs. için hiç yanaşmıyorlar, başka satış şefleri ile görüşmüştüm(farklı bayiler) adamlar biz hediye ederiz diyorlar, ama benim satış şefim nuh diyor peygamber demiyor.(tabi ödeme yapmış bulundum :) ) Satış müdürleri ile de görüştüm sonuç yok, adamlar müşteriye nasıl davranmasını bilmiyorlar. Altı üstü 1-2 hediye veya uygulama vericeksin maliyeti nedir ki.!? Yazık gerçekten Renault'a okadar para veriyorsun adamlar burunlarından kıl aldırmıyorlar. Durumu Genel müdürlüğe taşıdım, her yolu deniyeceğim artık...

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz geç kalmışsın.Aracı hazırlayanlar hediye filan veremezler.

Zaten 0 alınca firma yakıt doldurmadığı için mecbur en yakın benzinliğe gideceksin oradaki arkadaşlarda şıp diye sıfır aracı tanıyıp birşeyler isteyecek.

Onun için bayii kıl aldırmıyorsa sende aldırma anahtarı al ve çık :eyv.Yoksa sıfır diye herkes bişeyler istiyo..

Hatta bizim bir arkadaş plaka işlemlerini maise yaptırmayınca maisden paspasları vermemişler neymiş trafik ve paspas hediyeymiş..

Sana değer verseler söylemeden ufak tefek bişeyler yaparlardı ..Sende kimseye verme 50-100 e kendin bişeyler yaptırırsın hediye olur :)

Pazarlığı baştan yapmak gerekiyor..

cangrbz

Can GÜRBÜZ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Zaten 0 alınca firma yakıt doldurmadığı için mecbur en yakın benzinliğe gideceksin oradaki arkadaşlarda şıp diye sıfır aracı tanıyıp birşeyler isteyecek.

Onun için bayii kıl aldırmıyorsa sende aldırma anahtarı al ve çık :eyv.Yoksa sıfır diye herkes bişeyler istiyo..

Hatta bizim bir arkadaş plaka işlemlerini maise yaptırmayınca maisden paspasları vermemişler neymiş trafik ve paspas hediyeymiş..

Sana değer verseler söylemeden ufak tefek bişeyler yaparlardı ..Sende kimseye verme 50-100 e kendin bişeyler yaptırırsın hediye olur :)

Teşekkürler yorumların için.

Haklısın aracı alırken pazarlık yapmak gerekiyordu. Ama sonuç olarak kurumsal bir firma ve kurumsallığın ve müşteri memnuniyetinin gerektirdiği gibi davranmalarını umuyordum. Ancak satış şefi ve satış müdürü bu belirttiğim gerekliliklerin hiçbirine sahip değiller, ama ben genel müdürlük düzeyinde davama devam edeceğim... :eyv

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
keşke sizin de dediğiniz gibi pazarlık aşamasında hediye konusunu halletseydiniz, sözleşmenin altına yazılıyor ama ne oluyor bizdeki gibi olursa park sensörü de olacaktı güya ancak araca konsantre olduğumuzdan ona bakmak aklımıza bile gelmedi, sonrasında satış danışmanı ve bayiyle ilgili renault'tan aradıklarında belirttim bunu ve servisine de gitmeyeceğimi oranın bu yüzden:) kalkıp da verelim demediler tabii, aman dedik sağ salim aldık ya aracı dedik, geçtik.

bence bu gibi konuları pazarlık aşamasında konuşmak lazım ben alırken koltuk koruma, park sensörü ve temmuz bandrolünü hediye olarak almıştım.

alınan dönemin bandrolü mecburi olmuyor mu bilmiyorum ama pek bir şey bırakmamışsınız almadık:D

mais kesinlikle bir şey vermiyordu burada, bayiden trafik sigortasını aldık en azından:D

Teşekkürler yorumların için.

Haklısın aracı alırken pazarlık yapmak gerekiyordu. Ama sonuç olarak kurumsal bir firma ve kurumsallığın ve müşteri memnuniyetinin gerektirdiği gibi davranmalarını umuyordum. Ancak satış şefi ve satış müdürü bu belirttiğim gerekliliklerin hiçbirine sahip değiller, ama ben genel müdürlük düzeyinde davama devam edeceğim... :eyv

adı üstünde hediye diyerek bir şey yapmayabilir, ama sonuç alırsanız da iyi örnek olur en azından müşteri memnuniyeti adına:)